OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 5 stycznia 2020 r.

„… Jezus ukryty w Eucharystii jest i musi być jedynym i prawdziwym naszym przyjacielem …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam dzisiaj m.in. o cudzie wymodlonym za wstawiennictwem Stanisławy Leszczyńskiej, niezwykłej położnej, której proces beatyfikacyjny trwa i wiele innych ciekawych artykułów. Koszt Gościa Niedzielnego to 6 zł.

2. Dzisiaj i jutro, w Uroczystość Trzech Króli, poświęcimy kredę i kadzidło. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na potrzeby parafii. Jutro również zapraszam o godz. 17.00 na wspólne śpiewanie kolęd z orkiestrą Morka. Jutrzejsza taca jest przeznaczona na dzieła misyjne.

3. Jutro obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze święte w porządku niedzielnym. Poświęcimy też kredę i kadzidło.

4. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

5. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych.

6. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje na najbliższe dni.

7. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”. Cena płyty cegiełki – 20 zł.

8. Trwa w naszym kościele sezon grzewczy. Będę ogromnie wdzięczny za każdą dodatkową ofiarę na ten cel.

9. 6 stycznia odbędzie się II Kołobrzeski Orszak Trzech Króli, który wyruszy spod bazyliki po Mszy o godz. 11.30, a następnie przy śpiewie kolęd przejdzie ulicami miasta. Zakończenie Orszaku przy Regionalnym Centrum Kultury.

10. W środę zapraszam na Mszę świętą grupy modlitewne i duszpasterskie, a po Eucharystii na spotkanie opłatkowe.

11. W drugi czwartek miesiąca, w związku z trwającym synodem diecezjalnym, Msza święta wotywna o Duchu Świętym i spotkanie robocze parafialnego zespołu synodalnego w sali konferencyjnej na plebanii. O godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej czynna jest kancelaria parafialna. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

12. W następną niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego.

13. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Już dzisiaj dziękuję za miły klimat i budujące rozmowy oraz za ofiary składane przy tej okazji. Wizyta duszpasterska to spotkanie o charakterze religijnym, ale i towarzyskim, w którym bierze udział, w miarę możliwości cała nasza rodzina – wszystkie osoby zamieszkałe w tym domu. Przygotujmy stół nakryty białym obrusem, na którym znajdować się będą: Pismo Święte, krzyż, woda święcona, kropidło. Mam również przy sobie zeszyt intencji więc jest okazja do zamówienia Mszy świętej. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 15.30 w dni powszednie (od poniedziałku do piątku), a w soboty o godz. 10.00.

W tym tygodniu odwiedzimy naszych parafian:

wtorek (7 stycznia) od godz. 15.30 – ul. Wiejska w Ustroniu Morskim, numery nieparzyste
środa (8 stycznia) od godz. 15.30 – Olszyna
czwartek (9 stycznia) od godz. 15.30 – ul. Wojska Polskiego (domki)
piątek (10 stycznia) od godz. 15.30 – ul. Wojska Polskiego nr 21 (blok)
sobota (11 stycznia) od godz. 10.00 – ul. Bolesława Chrobrego (numery parzyste), od ostatniego numeru

wtorek (7 stycznia) od godz. 15.30 – Kukinia (prawa strona od Ustronia Morskiego)
środa (8 stycznia) od godz. 15.30 – Kukinia (prawa strona od strony Rusowa)
czwartek (9 stycznia) od godz. 15.30 – Rusowo od Kukinii do Krzyża
piątek (10 stycznia) od godz. 15.30 – Rusowo od krzyża w stronę kościoła
sobota (11 stycznia) od godz. 10.00 – Rusowo kolonie (zaczniemy od strony Kukinii)

Msze święte w tygodniu są odprawiane o godz. 17.00. Bardzo proszę o zgłaszanie się rodzin z ulicy Zachodniej (osiedle Burko) i z apartamentowców przy ulicy Lotniczej w Sianożętach) dla ustalenia daty wizyty duszpasterskiej.

14. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy serdeczne życzenia. Witamy i pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości. Życzymy wielu łask Bożych i dobrego czasu w Ustroniu Morskim. Dziękuję z całego serca za wszelkie życzenia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.