OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 12 stycznia 2020 r.

„… Naszym wsparciem są: radość, modlitwa i Komunia Święta …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj, Niedzielą Chrztu Pańskiego (12 stycznia), kończymy Okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczynamy Okres Zwykły. W zakrystii możemy zaopatrzyć się w zestawy z poświęconą kredą i kadzidłem. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na potrzeby parafii.

2. Dzisiaj gościmy na Mszy świętej o godz. 10.30 chór „Kombatant” z Kołobrzegu, który istnieje od 1978 r. Kierownikiem chóru jest Jadwiga Chwiedczenia. Dyrygentem od 2013 roku jest Jolanta Wójcik-Oszmaniec. Akompaniament Krzysztof Subosz.

3. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: Rozmowa o tym, jak wychować wierzące dziecko; dlaczego katolik nie może wierzyć we wróżby? i wiele innych ciekawych artykułów.

4. Za tydzień zapraszamy po Mszy świętej o godz. 17.00 na Jasełka, które przygotowały dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim pod kierunkiem katechetki pani Katarzyny Marchowieckiej.

5. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

6. Caritas naszej parafii przeprowadził w okresie przedświątecznym akcję sfinansowania zakupu leków dla około 40 osób potrzebujących.

7. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

8. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych.

9. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

10. W tym tygodniu obchodzimy: w piątek (17 stycznia) wspomnienie św. Antoniego, opata.

11. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Już dzisiaj dziękuję za miły klimat i budujące rozmowy oraz za ofiary składane przy tej okazji. Wizyta duszpasterska to spotkanie o charakterze religijnym, ale i towarzyskim, w którym bierze udział, w miarę możliwości cała nasza rodzina – wszystkie osoby zamieszkałe w tym domu. Przygotujmy stół nakryty białym obrusem, na którym znajdować się będą: Pismo Święte, krzyż, woda święcona, kropidło. Mam również przy sobie zeszyt intencji więc jest okazja do zamówienia Mszy świętej. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 15.30 w dni powszednie (od poniedziałku do piątku), a w soboty o godz. 10.00.

W tym tygodniu odwiedzimy naszych parafian:

poniedziałek (13 stycznia) od godz. 15.30 – ul. Bolesława Chrobrego (numery nieparzyste), od ostatniego numeru
– Malechowo i Kukinka
wtorek (14 stycznia) od godz. 15.30 – ul. Spokojna, Okrzei, Wolności i Kościuszki i ul. Polna
– ul. Łąkowa oraz ul. Górna 32 (blok)
środa (15 stycznia) od godz. 15.30 – ul. Leśna, Graniczna, Świerkowa
– Górna (osiedle domki wolnostojące)
czwartek (16 stycznia) od godz. 15.30 – ul. Klonowa, Topolowa
– ul. Osiedlowa bloki 4A, B, C, 6A B,C oraz budynek nr 1
piątek (17 stycznia) od godz. 15.30 – ul. Górna (osiedle domki w zabudowie szeregowej 4, 6, 8 i 10)
sobota (18 stycznia) od godz. 10.00 – ul. Osiedlowa (domki) oraz bloki nr 2A, 2D i 2E

Msze święte w tygodniu są odprawiane o godz. 17.00. Bardzo proszę o zgłaszanie się rodzin z ulicy Zachodniej (osiedle Burko) i z apartamentowców przy ulicy Lotniczej w Sianożętach) dla ustalenia daty wizyty duszpasterskiej.

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy serdeczne życzenia. Witamy i pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości. Życzymy wielu łask Bożych i dobrego czasu w Ustroniu Morskim. Dziękuję z całego serca za wszelkie życzenia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.