OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Święto Ofiarowania Pańskiego 2 lutego 2020 r.

„… Pamiętajcie synaczkowie, że każdy chrześcijanin jest obowiązany dawać przykład bliźniemu i żadne kazanie nie jest tak budujące jak dobry przykład …” – św. Jan Bosko

1. Święto Ofiarowania Pańskiego to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

2. Dzisiaj, po Mszy świętej, zbiórka do puszek na zakony kontemplacyjne. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 17.00 zostaną poświęcone książeczki i gromnice dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.

4. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: o debacie na temat praworządności w Polsce, oraz przedstawienie kandydatów w wyborach na Prezydenta RP i wiele innych ciekawych artykułów.

5. W środę ma swój dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. O godz. 16.30 zostanie odmówiony różaniec.

6. W czwartek o godz. 14.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe. O godz. 15.00 odmówiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy.

7. W drugi czwartek miesiąca, w związku z trwającym synodem diecezjalnym, Msza święta wotywna o Duchu Świętym i spotkanie robocze parafialnego zespołu synodalnego w sali konferencyjnej na plebanii. O godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej czynna jest kancelaria parafialna. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

8. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta od godz. 16.oo do Mszy świętej. W tym dniu Msza szkolna o godz. 17.oo, na którą zapraszam dzieci, młodzież, pedagogów i rodziców.

9. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem.

10. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Naszą stronę można również znaleźć na Facebooku.

11. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych.

12. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

13. W tym tygodniu obchodzimy: w środę (5 lutego) wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy (po Komunii świętej pobłogosławimy wodę i chleb), w czwartek (6 lutego) wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy.

14. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

15. W związku z trwającym obecnie II Synodem Diecezji Koszalińsko Kołobrzeskiej, na prośbę biskupa diecezjalnego Edwarda Dajczaka, realizowane są badania religijności, duchowości i stosunku do Kościoła wśród diecezjan. W naszej parafii takie badanie odbędzie się w niedzielę 9 lutego. Zwracamy się o pomoc w realizacji badań, których wyniki pomogą w odpowiedzi Kościoła lokalnego na bieżące problemy oraz potrzeby religijne i duchowe wiernych naszej diecezji. Chętni będą mogli wziąć udział w anonimowym badaniu prowadzonym przez ankietera po mszach świętych. Prosimy o pozytywną odpowiedź i z góry bardzo dziękujemy.

16. Podsumowanie wizyty duszpasterskiej w liczbach:

17. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy serdeczne życzenia. Witamy i pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości. Życzymy wielu łask Bożych i dobrego czasu w Ustroniu Morskim.

18. Zapowiedzi przedślubne 2:
BIELEC Tomasz, kawaler, zamieszkały w Warszawie
i Aleksandra Katarzyna BELINA, panna, zamieszkała w Warszawie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.