OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII Niedziela Zwykła 23 lutego 2020 r.

„… W momencie śmierci zbiera się to, cośmy zasiali podczas całego życia …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: o sensie wielkopostnych umartwień oraz o tym, co papież Franciszek napisał o nowej adhortacji; jak wytrzymać informacyjne tsunami? i wiele innych ciekawych artykułów. Polecam również inne czasopisma katolickie takie jak Mały Gość, Nasza Arka.

2. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, z inicjatywy Akcji Katolickiej i Caritas, po Mszy świętej zbiórka do puszek dla pokrzywdzonych na skutek ostatnich wichur. Bóg zapłać.

3. Najbliższa środa (26 lutego) to Środa Popielcowa. Rozpoczynamy w tym dniu Wielki Post, który przygotowuje nas do Świąt Paschalnych. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem w tym dniu: w Ustroniu Morskim o godz. 17.oo, natomiast w Rusowie o godz. 19.00. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje zarówno post jakościowy jak i ilościowy (czyli jeden posiłek do syta i dwa lekkie). Obowiązuje on od 18 do 60 roku życia.

4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.30 w kościele w Ustroniu
Morskim a także w Rusowie. Gorzkie Żale będą odprawiane przed Mszą świętą niedzielną o godz. 16.30. Zapraszam na to przepiękne tradycyjne nabożeństwo. Za udział w tych Nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przypominam również o obowiązkowym udziale w tych nabożeństwach dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.

5. Najbliższy piątek, 28 lutego, przeżywamy w Kościele w Polsce jako dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich.

6. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

7. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Naszą stronę można również znaleźć na Facebooku.

8. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych.

9. Chciałbym ponowić prośbę o wsparcie finansowe związane z wykonaniem nowych konfesjonałów (szafowych) do naszej świątyni.

10. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

11. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy serdeczne życzenia. Witamy i pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości. Życzymy wielu łask Bożych i dobrego czasu w Ustroniu Morskim. Wszystkim wyjeżdżającym na ferie i urlopy życzymy owocnego pobytu i szczęśliwego powrotu do domów.

12. Zapowiedzi przedślubne 2:
LUBIENIECKI Adrian, kawaler, zamieszkały w Kołobrzegu
i ZIBER Marcelina, panna, zamieszkała w Kołobrzegu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.