OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkanocna Miłosierdzia Bożego 19 kwietnia 2020 r.

„… Myśl o Bogu z wiarą, o bliźnim z miłością, o sobie pokornie. O Bogu mów z uwielbieniem, o bliźnim tak, jakbyś chciał, by mówiono o tobie, o sobie mów pokornie, albo milcz …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Obecne wydanie Gościa Niedzielnego obejmuje dwie niedziele – Zmartwychwstania Pańskiego oraz Miłosierdzia Bożego. Jest również Mały Gość. Do nabycia są również tradycyjne paschaliki, które mogą upiększyć nasze wystroje świąteczne.

2. W dniu dzisiejszym obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego – święto Caritas. Serdeczne życzenia dla naszej, bardzo aktywnej i pomocnej grupy Caritas Parafialnej.

3. Biskup Edward Dajczak wobec zagrożenia epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 wydał stosowne zarządzenia i komunikaty, które możemy znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i na Facebooku.

4. W związku z nowymi zarządzeniami od jutra w naszym kościele może podczas nabożeństw przebywać oprócz sprawujących liturgię, 40 osób (w przeliczeniu na metraż powierzchni naszej świątyni) zachowaniem odpowiedniej odległości (2 metry) oraz zakrytymi ustami i nosem. Pierwszeństwo mają osoby zamawiające intencję mszalną. W dalszym ciągu aktualna jest dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej. Serdecznie zachęcam wiernych do duchowej łączności z Mszami świętymi, transmitowanymi za pośrednictwem telewizji, radia i Internetu. Sobotnia Msza święta jest Mszą niedzielną.

5. W tym roku okres spowiedzi wielkanocnej trwa do 7 czerwca (uroczystość Trójcy Najświętszej). Jest możliwość indywidualnego umawiania się na spowiedź (odbywać się będzie w zakrystii). Chętnych zapraszam w naszym kościele w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, czyli od godz. 16.00 do Mszy świętej.

6. Jest wiele pytań dotyczących Pierwszej Komunii Świętej. Moja sugestia to przeniesienie uroczystości na 12 września lub 3 października (sobota).

7. Kancelaria parafialna w związku ze stanem epidemicznym jest nieczynna. W ważnych oraz losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

8. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Naszą stronę można również znaleźć na Facebooku.

9. Msze święte i nabożeństwa są transmitowane on-line na stronie Facebooka Par. pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu Morskim. Znajdziemy też na naszych stronach. Zapraszam.

10. W czwartek 23 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji, natomiast 25 kwietnia, w sobotę, święto św. Marka, Ewangelisty.

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

12. W gablocie i na stronie internetowej naszej parafii mamy podane linki do Mszy i nabożeństw on-line z innych miejsc.

13. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na cele bieżące.

14. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych, można to uczynić telefonicznie rezerwując termin.

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.