OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkanocna 26 kwietnia 2020 r.

„… W trudnościach i w walce nie zapominaj nigdy, że mamy przygotowaną wielką nagrodę w niebie …” – św. Jan Bosko

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Niech Biblia znajdzie w naszych domach swoje szczególne miejsce. Postarajmy się w gronie rodzinnym odczytać jakiś fragment Słowa Bożego.

2. Biskup Edward Dajczak wobec zagrożenia epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 wydał stosowne zarządzenia i komunikaty, które możemy znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i na Facebooku.

3. W związku z nowymi zarządzeniami w naszym kościele podczas nabożeństw i Mszy świętej może przebywać, oprócz sprawujących liturgię kapłanów, 40 osób (w przeliczeniu na metraż powierzchni naszej świątyni) zachowaniem odpowiedniej odległości (2 metry) oraz zakrytymi ustami i nosem. Pierwszeństwo mają osoby zamawiające intencję mszalną. W związku z dużym ograniczeniem udziału wiernych, w Rusowie Mszy świętych nie ma do odwołania. Zapraszam do kościoła w Ustroniu lub duchową łączność przez relację internetową o godz. 9.00, 10.30 i 17.00. W związku z tym, że nie ma intencji w Rusowie, nie ma relacji Mszy świętej o godz. 12.00. W dalszym ciągu aktualna jest dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej. Serdecznie zachęcam wiernych do duchowej łączności z Mszami świętymi, transmitowanymi za pośrednictwem telewizji, radia i Internetu.

4. W tym roku okres spowiedzi wielkanocnej trwa do 7 czerwca (uroczystość Trójcy Najświętszej). Jest możliwość indywidualnego umawiania się na spowiedź (odbywać się będzie w zakrystii). Chętnych zapraszam w naszym kościele w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, czyli od godz. 16.00 do Nabożeństwa Majowego.

5. Pierwsza Komunia Święta, po konsultacjach z rodzicami odpowiedzialnymi za organizację Uroczystości, przeniesiona została na 12 września (sobota) br.

6. Kancelaria parafialna w związku ze stanem epidemicznym jest nieczynna. W ważnych oraz losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

7. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Naszą stronę można również znaleźć na Facebooku.

8. Msze święte i nabożeństwa są transmitowane on-line na stronie Facebooka Par. pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu Morskim. Znajdziemy też na naszych stronach. Zapraszam.

9. W środę, 29 kwietnia, obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. W sobotę, 2 maja, obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, głównej Patronki Polski, przeniesioną z niedzieli 3 maja. Msze święte w tym dniu odprawiane będą w porządku niedzielnym.

10. W piątek (1 maja) rozpoczynamy odprawiać nabożeństwa majowe w tygodniu i w niedziele oraz uroczystości o godz. 16.30.

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

12. W sobotę (2 maja) zmiana tajemnic różańcowych o godz. 9.00.

13. W gablocie i na stronie internetowej naszej parafii mamy podane linki do Mszy i nabożeństw on-line z innych miejsc.

14. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na cele bieżące.

15. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych, można to uczynić telefonicznie lub bezpośrednio rezerwując termin.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. 23 kwietnia swoje Imieniny obchodził ks. Jerzy Lubiński, proboszcz senior – za którego w tym dniu modliliśmy się. Życzymy Mu zdrowia i licznych łask Bożych. Modlitwą również otaczamy biskupa seniora Pawła Cieślika, u którego stwierdzono obecność koronawirusa. Ksiądz biskup przebywa w szpitalu w Szczecinie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.