OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkanocna 3 maja 2020 r.

„… Kiedy pracujesz, myślisz i mówisz zadbaj, aby wszystko było na korzyść twojej duszy …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiejsza niedziela to niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne Dni Modlitw o Powołania do służby w Kościele. To również dzień Modlitw w Intencji Polskiej Emigracji.

2. Biskup Edward Dajczak wobec zagrożenia epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 wydał stosowne zarządzenia i komunikaty, które możemy znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i na Facebooku.

3. W związku z nowymi zarządzeniami w naszym kościele podczas nabożeństw i Mszy świętej może przebywać, oprócz sprawujących liturgię kapłanów, 40 osób (w przeliczeniu na metraż powierzchni naszej świątyni) zachowaniem odpowiedniej odległości (2 metry) oraz zakrytymi ustami i nosem. Pierwszeństwo mają osoby zamawiające intencję mszalną. W związku z dużym ograniczeniem udziału wiernych, w Rusowie Mszy świętych nie ma do odwołania. Zapraszam do kościoła w Ustroniu lub duchową łączność przez relację internetową o godz. 9.00, 10.30 i 17.00. W związku z tym, że nie ma intencji w Rusowie, nie ma relacji Mszy świętej o godz. 12.00. W dalszym ciągu aktualna jest dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej. Serdecznie zachęcam wiernych do duchowej łączności z Mszami świętymi, transmitowanymi za pośrednictwem telewizji, radia i Internetu.

4. W tym roku okres spowiedzi wielkanocnej trwa do 7 czerwca (uroczystość Trójcy Najświętszej). Jest możliwość indywidualnego umawiania się na spowiedź (odbywać się będzie w zakrystii). Chętnych zapraszam w naszym kościele w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, czyli od godz. 16.00 do Nabożeństwa Majowego.

5. Pierwsza Komunia Święta, po konsultacjach z rodzicami odpowiedzialnymi za organizację Uroczystości, przeniesiona została na 12 września (sobota) br.

6. Kancelaria parafialna w związku ze stanem epidemicznym jest nieczynna. W ważnych oraz losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

7. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Naszą stronę można również znaleźć na Facebooku.

8. Msze święte i nabożeństwa są transmitowane on-line na stronie Facebooka Par. pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu Morskim. Znajdziemy też na naszych stronach. Zapraszam.

9. W nadchodzącym tygodniu obchodzimy – w poniedziałek, 4 maja, wspomnienie św. Floriana, męczennika, w środę, 6 maja, świętych Apostołów Filipa i Jakuba, w piątek, 8 maja, uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, w związku z uroczystością nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

10. W środę (6 maja) ma dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci.

11. W pierwszy czwartek miesiąca (7 maja) o godz. 14.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe. O godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

12. Zapraszam na nabożeństwa majowe każdego dnia o godz. 16.30.

13. W gablocie i na stronie internetowej naszej parafii mamy podane linki do Mszy i nabożeństw on-line z innych miejsc.

14. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na cele bieżące.

15. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych, można to uczynić telefonicznie lub bezpośrednio rezerwując termin.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą również otaczamy biskupa seniora Pawła Cieślika, u którego stwierdzono obecność koronawirusa. Ksiądz biskup przebywa w szpitalu w Szczecinie.

17. Zapowiedzi przedślubne 1:

Krystian Mateusz BRZEZIŃSKI, kawaler, zamieszkały w Szczecinie
i Karolina OGON, panna, zamieszkała w Szczecinie

Bartłomiej Kazimierz BRZEŹNIAK, kawaler, zamieszkały w Radomsku
i Marlena Ewa JANAS, panna, zamieszkała w Radomsku

Oskar Kamil WOSZCZAK, kawaler, zamieszkały w Bydgoszczy
i Wiktoria KAMIŃSKA, panna, zamieszkała w Bydgoszczy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.