OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 24 maja 2020 r.

„… Czas, w którym pracujemy na szkodę duszy, jest czasem bezpowrotnie straconym …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: czy górnośląski przemysł wydobywczy przetrwa kryzys spowodowany falą zachorowań wśród górników; specjalny dodatek o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej i wiele innych ciekawych artykułów. Polecam również Małego Gościa i inne czasopisma katolickie.

2. W związku z nowymi zarządzeniami w naszym kościele podczas nabożeństw i Mszy świętej może przebywać, oprócz sprawujących liturgię kapłanów, 65 osób (w przeliczeniu na metraż powierzchni naszej świątyni) zachowaniem odpowiedniej odległości (2 metry) oraz zakrytymi ustami i nosem. Pierwszeństwo mają osoby zamawiające intencję mszalną. Wznawiamy odprawianie Mszy świętych w Rusowie w niedziele o godz. 12.00. W dalszym ciągu aktualna jest dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej. Serdecznie zachęcam wiernych do duchowej łączności z Mszami świętymi, transmitowanymi za pośrednictwem telewizji, radia i Internetu.

3. Zapraszam na nabożeństwa majowe oraz nowennę do Ducha Świętego każdego dnia o godz. 16.30.

4. Tym tygodniu obchodzimy: we wtorek, 26 maja, wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera; w piątek, 29 maja, wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

5. W czwartek o godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. Kancelaria parafialna w związku ze stanem epidemicznym jest nieczynna. W ważnych oraz losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

6. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Naszą stronę można również znaleźć na Facebooku.

7. W gablocie parafialnej znajduje się informacja o Inicjatywie „Zranieni w Kościele” Jest to telefon wsparcia dla osób wykorzystanych seksualnie we wspólnocie Kościoła czynny w każdy wtorek od godz. 19.00 do 22.00.

8. Zachęcamy mieszkańców w wieku od 55 do 64 roku życia na bezpłatne badanie kolonoskopii w Centrum Medycznym SONOMED w Szczecinie. Badanie to pozwala zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka jelita grubego, który jest jednym z najczęściej rozpoznawanych nowotworów. Szczegółowe informacje znajdziecie w gablocie i na stronie internetowej. Warunkiem jest wypełnienie formularza, który znajduje się w zakrystii.

9. Zapraszam w sobotę o godz. 17.00 na Mszę świętą dziękczynną z okazji 1 rocznicy powstania w naszej parafii Kręgów Maryjnych Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej.

10. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na cele bieżące.

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych, można to uczynić telefonicznie lub bezpośrednio rezerwując termin.

12. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować moim Parafianom i Przyjaciołom za wszelkie życzenia i dobre słowa oraz modlitwę z okazji mojego jubileuszu 25-lecia kapłaństwa. Szczególnie dziękuję za zamówione Msze święte z tej okazji. Proszę o zabranie obrazków jubileuszowych, które są rozłożone na oparciu klęcznika przed stopniem komunijnym.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą również otaczamy wszystkich chorych. Witamy w naszej parafii również gości.

14. Zapowiedzi przedślubne 2:

Błażej SYSIAK, kawaler, zamieszkały w Kaliszu
i Małgorzata PŁAWSKA, panna, zamieszkała w Kaliszu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.