OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Uroczystość Ducha Świętego 31 maja 2020 r.

„… W czasach, w których żyjemy konieczna jest wielka próba skromności i czystości …– św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: jak wygląda proces beatyfikacyjny dzieci i czy różni się czymś od tego, w jaki sposób Kościół bada świętość dorosłych; o owocach Ducha Świętego i wiele innych ciekawych artykułów. Polecam również inne czasopisma katolickie.

2. W związku z nowymi zarządzeniami rządu z 27 maja b.r., z dniem 1 czerwca odwołana zostaje dyspensa ogólna od obowiązku uczestniczenia w niedzielnych Mszach świętych. Utrzymana zostaje tylko dla osób w podeszłym wieku, z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.) oraz osób, które czują trudny do pokonania lęk przed zarażeniem.

3. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe każdego dnia o godz. 16.30.

4. Rozpoczynamy okres zwykły w Kościele. Jutro, 1 czerwca, 29 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Koszalinie oraz poświęcenia Wyższego Seminarium Duchownego i Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek, 1 czerwca, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, pamiętamy w tym dniu szczególnie o dzieciach z okazji ich święta; w środę, 3 czerwca, wspomnienie świętych Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; w czwartek, 4 czerwca, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek, 5 czerwca, wspomnienie św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy i zakończenie okresu Komunii wielkanocnej.

5. W czwartek od godziny 14.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jerycho Różańcowe. O godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zapraszam. Po Mszy świętej otwarta jest kancelaria parafialna.

6. W piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem.

7. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta od godz. 15.3o do Nabożeństwa czerwcowego. Na Mszę świętą (szkolną) o godz. 17.oo zapraszam szczególnie dzieci, młodzież, rodziców i pedagogów.

8. W sobotę (6 czerwca) zmiana tajemnic różańcowych, w związku z nabożeństwem czerwcowym, po Mszy świętej godz. 17.oo.

9. Zachęcamy mieszkańców w wieku od 55 do 64 roku życia na bezpłatne badanie kolonoskopii w Centrum Medycznym SONOMED w Szczecinie. Badanie to pozwala zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka jelita grubego, który jest jednym z najczęściej rozpoznawanych nowotworów. Szczegółowe informacje znajdziecie w gablocie i na stronie internetowej. Warunkiem jest wypełnienie formularza, który znajduje się w zakrystii.

10. Serdeczne podziękowania dla druhów Ochotniczej Straży Pożarnej za przystrojenie wejścia do kościoła brzózkami z okazji Zielonych Świątek. Za ich dyspozycyjność – Bóg zapłać.

11. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na cele bieżące.

12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

13. Chciałbym podzielić się radosną informacją, że kleryk Sebastian Kapuściński, który odbywał w ubiegłym roku w naszej parafii praktykę duszpasterską, otrzyma w najbliższą sobotę (6 czerwca) o godz. 11.oo w bazylice konkatedralnej w Kołobrzegu święcenia diakonatu.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Serdecznie dziękuję moim Parafianom i Przyjaciołom za wszelkie życzenia i dobre słowa oraz modlitwę z okazji mojego jubileuszu 25-lecia kapłaństwa. Szczególnie dziękuję za zamówione Msze święte z tej okazji. Proszę o zabranie obrazków jubileuszowych, które są rozłożone na oparciu klęcznika przed stopniem komunijnym. Modlitwą również otaczamy wszystkich chorych. Witam w naszej parafii również gości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.