OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII Niedziela Zwykła 28 czerwca 2020 r.

„… Nie szukaj sposobów, by rozgrzeszyć się ze swoich braków. Szukaj raczej sposobu jak się ich pozbyć …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: o tym, że czas zamkniętych świątyń nie był stracony dla duchowości – wiele osób deklaruje, że pandemia umocniła ich wiarę i wiele innych ciekawych artykułów.

2. Zapraszam chętnych do zaangażowanie się w grupach duszpasterskich: Akcja Katolicka, Caritas, Róże Różańcowe, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Diakonia Muzyczna, Liturgiczna Służba Ołtarza (zarówno dzieci, młodzież i dorośli).

3. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do wtorku włącznie o godz. 18.30.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek, 29 czerwca, uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła (taca jest przeznaczona na świętopietrze); w środę, 1 lipca, wspomnienie św. Ottona, biskupa; w piątek, 3 lipca, święto św. Tomasza, Apostoła.

5. W środę (1 lipca) ma dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. Przed Mszą świętą odmówiony zostanie różaniec.

6. W czwartek od godziny 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jerycho Różańcowe. Zapraszam. Po Mszy świętej o godz. 9.00 i 19.00 otwarta jest kancelaria parafialna.

7. W piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem.

8. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta od godz. 17.00 do Mszy świętej o godz. 19.00.

9. W sobotę (7 lipca) o godz. 18.30 zmiana tajemnic różańcowych.

10. Porządek Mszy świętych w sezonie: w niedzielę, godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a w Rusowie o godz. 14.00. W Sianożętach (Msza niedzielna) w sobotę o godz. 20.15. W Ustroniu Morskim w tygodniu o godz. 9.00 i 19.00. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych.

11. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. A także na stronie Facebooka.

12. Zgodnie z zapowiedzią, po Mszy świętej, zbiórka do puszek na chleb św. Antoniego dla najuboższych. Dziękuję członkom Caritas parafialnej. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. Bartek Januszewski uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu i jest w trakcie rehabilitacji, która przebiega pomyślnie. W związku z tym rodzina przekazała niewykorzystane środki higieniczne, które zostaną rozprowadzone prze Caritas naszej parafii i pielęgniarka środowiskowo-rodzinna. Ze środków pozyskanych ze zbiórki zostanie przekazana kwota w wysokości 500 zł na dalszą rehabilitację Bartka. W ostatnim czasie została zakupiona lampa przeciwbakteryjna dla Domu Pomocy Społecznej we Włościborzu, gdzie przebywa 8 mieszkańców naszej gminy.

13. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na cele bieżące. W parafii przeprowadzane są remonty, w „starym kościele” oraz przy zabytkowym XIV wiecznym kościele w Rusowie. Mamy też w planie wykonanie dwóch konfesjonałów szafowych. Zdjęcia możemy obejrzeć na stronach internetowych naszej parafii i w gablotach.

14. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

15. Zapraszam na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 1-13 sierpnia. W tym roku ma ona zupełnie inny charakter niż zwykle – duchowy. Każdego dnia gromadzić się będziemy o godz. 19.00, podczas której będzie wygłaszana konferencja. Można zapisać się do Złotej Grupy. Można przy tej okazji złożyć ofiarę, otrzymamy wówczas specjalny informator i znaczek pielgrzymkowy. W zakrystii jest lista, na którą możemy się wpisywać.

16. Strażacka Orkiestra Dęta „Morka” szuka muzyków lub wielbicieli muzyki w swoje szeregi, niezależnie od wieku i umiejętności. Można zgłosić się do zakrystii lub do Gminnego Ośrodka Kultury w Ustroniu Morskim lub skontaktować się przez Facebooka.

17. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty 20 zł.

18. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych. Witam w naszej parafii również gości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.