OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV Niedziela Zwykła 5 lipca 2020 r.

„Być dobrym nie polega na nie popełnieniu jakiegoś błędu, o nie! Być dobrym polega na tym, by mieć wolę poprawienia się…” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: o tym, że wątpliwości w wierze nie są grzechem, lecz raczej szansą na jej pogłębienie i wiele innych ciekawych artykułów.

2. Zapraszam chętnych do zaangażowanie się w grupach duszpasterskich: Akcja Katolicka, Caritas, Róże Różańcowe, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Diakonia Muzyczna, Liturgiczna Służba Ołtarza (zarówno dzieci, młodzież i dorośli).

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek, 6 lipca, wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; w środę, 8 lipca, wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera; w sobotę, 11 lipca, święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

4. W czwartek od godziny 18.00 wystawienie Najświętszego. Po Mszy świętej o godz. 9.00 i 19.00 otwarta jest kancelaria parafialna.

5. W najbliższy czwartek podczas Mszy świętej o godz. 19.00 modlimy się w intencji trwającego Synodu Diecezjalnego.

6. Porządek Mszy świętych w sezonie: w niedzielę, godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a w Rusowie o godz. 14.00. W Sianożętach (Msza niedzielna) w sobotę o godz. 20.15. W Ustroniu Morskim w tygodniu o godz. 9.00 i 19.00. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych.

7. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. A także na stronie Facebooka.

8. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na cele bieżące. Dzięki nim w parafii przeprowadzane są remonty. Mamy też w planie wykonanie dwóch konfesjonałów szafowych. Zdjęcia możemy obejrzeć na stronach internetowych naszej parafii i w gablotach.

9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

10. Zapraszam na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 1-13 sierpnia. W tym roku ma ona zupełnie inny charakter niż zwykle – duchowy. Każdego dnia gromadzić się będziemy na Mszy świętej o godz. 19.00, podczas której będzie wygłaszana konferencja. Można zapisać się do Złotej Grupy. Można przy tej okazji złożyć ofiarę, otrzymamy wówczas specjalny informator i znaczek pielgrzymkowy. W zakrystii jest lista, na którą możemy się wpisywać.

11. Strażacka Orkiestra Dęta „Morka” szuka muzyków lub wielbicieli muzyki w swoje szeregi, niezależnie od wieku i umiejętności. Można zgłosić się do zakrystii lub do Gminnego Ośrodka Kultury w Ustroniu Morskim lub skontaktować się przez Facebooka.

12. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty 20 zł.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych. Witam w naszej parafii również gości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź do OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV Niedziela Zwykła 5 lipca 2020 r.

  1. Agnieszka pisze:

    Szkoda, że nie wiemy skąd był ksiądz, który gościnnie odprawiał dzisiejszą mszę o 19:00. No chyba, że musiał być incognito, to rozumiem;-)

Możliwość komentowania została wyłączona.