OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII Niedziela Zwykła 26 lipca 2020 r.

„Naszym wsparciem są: radość, modlitwa i Komunia Święta…” – św. Jan Bosko

1. Zgodnie z zapowiedzią możemy dziś podziwiać grę wielopokoleniowej lokalnej dętej orkiestry strażackiej „Morka” na Mszach o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Po Mszy możemy wesprzeć ich działalność ofiarami, za które składam w ich imieniu serdeczne Bóg zapłać.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: jak kształtować relacje z teściową… – błogosławionej Mariannie Biernackiej, teściowej, która oddała życie za synową i wiele innych ciekawych artykułów.

3. Ofiary dzisiaj składane przeznaczone są w całości na kształcenie w diecezji oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4. Zapraszam chętnych do zaangażowanie się w grupach duszpasterskich: Akcja Katolicka, Caritas, Róże Różańcowe, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Diakonia Muzyczna, Liturgiczna Służba Ołtarza (zarówno dzieci, młodzież i dorośli).

5. W tym tygodniu obchodzimy: w środę, 29 lipca, wspomnienie św. Marty;: w piątek, 31 lipca, wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera; w sobotę, 1 sierpnia, wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

6. W sobotę (1 sierpnia) o godz. 18.30 zmiana tajemnic różańcowych i Msza święta w intencji wynagradzającej za bluźnierstwa tych, którzy urągają Jej bezpośrednio w Jej świętych wizerunkach – intencja Żywego Różańca.

7. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Dzięki nim w parafii przeprowadzane są remonty. Mamy też w planie wykonanie dwóch konfesjonałów szafowych. Odrestaurowane zostały schody przy głównym wejściu do kościoła oraz ławki na zewnątrz. Zdjęcia możemy obejrzeć na stronach internetowych naszej parafii i w gablotach. Do skarbony przy bocznym wyjściu można wrzucać prośby do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwa w środy o godz. 18.30.

8. W czwartek od godziny 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej o godz. 9.00 i 19.00 otwarta jest kancelaria parafialna.

9. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. A także na stronie Facebooka.

10. Porządek Mszy świętych w sezonie: w niedzielę, godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a w Rusowie o godz. 14.00. W Ustroniu Morskim w sobotę Msza święta o godz. 19.00 jest Mszą niedzielną. W Sianożętach (Msza niedzielna) w sobotę o godz. 20.15. W Ustroniu Morskim w tygodniu o godz. 9.00 i 19.00. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych.

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

12. Zapraszam na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 1-13 sierpnia. W tym roku ma ona zupełnie inny charakter niż zwykle – duchowy. Każdego dnia gromadzić się będziemy na Mszy świętej o godz. 19.00, podczas której będzie wygłaszana konferencja. Można zapisać się do Złotej Grupy. Można przy tej okazji złożyć ofiarę, otrzymamy wówczas specjalny informator i znaczek pielgrzymkowy. W zakrystii jest lista, na którą możemy się wpisywać.

13. W następną niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ks. Dariusza SWIDA pracującego na Ukrainie w parafii Szeginia. Podzieli się z nami doświadczeniem pracy duszpasterskiej, a po Mszy świętej będzie kwestował na rzecz pracy w parafii.

14. Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy świętych o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 animację Mszy świętych prowadził będzie zespół muzyczny Cappuccino z Piły w składzie Justyna, Jowita, Iwona, Krzysztof i Waldemar.

15. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty 20 zł.

16. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw.

17. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych. Witam w naszej parafii również gości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.