OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX Niedziela Zwykła 9 sierpnia 2020 r.

„Kto chce pracować owocnie musi mieć w sercu miłość, a w pracy cierpliwość…” – św. Jan Bosko

1. Zgodnie z zapowiedzią gościmy dzisiaj w naszej parafii diakona Huberta z Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie, który odczytuje list rektora, a po Eucharystii będzie kwestował na rzecz utrzymania Seminarium. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na ręce ks. Dariusza ŚWIDA pracującego na Ukrainie w parafii Szeginia.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: w wakacyjnym cyklu „Gościa” o rywałdzkim sanktuarium Matki szukających pocieszenia i pokoju ducha i wiele innych ciekawych artykułów.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek, 10 sierpnia, święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; we wtorek, 11 sierpnia, wspomnienie św. Klary, dziewicy; w piątek, 14 sierpnia, wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, patrona diecezji.

4. W sobotę, 15 sierpnia, obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w porządku niedzielnym. W piątek, 14 sierpnia, Msza święta o godz. 19.00 z uroczystości. W Sianożętach również Msza święta z uroczystości w piątek, 14 sierpnia, o godz. 20.15. Po Komunii odbędzie się błogosławieństwo ziół i kwiatów.

5. W czwartek od godziny 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej o godz. 9.00 i 19.00 otwarta jest kancelaria parafialna. Podczas Mszy świętej o godz. 19.00 modlimy się w intencji trwającego Synodu Diecezjalnego.

6. Zapraszamy wszystkie małżeństwa i rodziny, a także osoby samotne na Górę Chełmską, do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Diecezjalną Pielgrzymkę Rodzin. W dniu 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia NMP, będziemy wspólnie trwać na modlitwie w intencji nas wszystkich prosząc dobrego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 11.15 wspólną modlitwą różańcową, natomiast o godz. 12.00 odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia, którą wraz z biskupami i kapłanami ofiarujemy Bogu, prosząc we wszystkich sprawach, które nosimy w swoich sercach.

7. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. A także na stronie Facebooka.

8. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Dzięki nim w parafii przeprowadzane są remonty. Mamy też w planie wykonanie dwóch konfesjonałów szafowych. Odrestaurowane zostały schody przy głównym wejściu do kościoła oraz ławki na zewnątrz. Zdjęcia możemy obejrzeć na stronach internetowych naszej parafii i w gablotach. Do skarbony przy bocznym wyjściu można wrzucać prośby do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwo w środę o godz. 18.30.

9. Porządek Mszy świętych w sezonie: w niedzielę, godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a w Rusowie o godz. 14.00. W Ustroniu Morskim w sobotę Msza święta o godz. 19.00 jest Mszą niedzielną. W Sianożętach (Msza niedzielna) w sobotę o godz. 20.15. W Ustroniu Morskim w tygodniu o godz. 9.00 i 19.00. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

11. 1 sierpnia wyruszyła Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku ma ona zupełnie inny charakter niż zwykle – duchowy. Od poniedziałku do piątku zapraszam wszystkich, a szczególnie członków Złotej Grupy Pieszej Pielgrzymki ze Skrzatusza na Jasną Górę na Mszę świętą o godz. 19.00. Po Eucharystii odmówimy jedną tajemnicę różańca świętego i odśpiewany zostanie Apel Jasnogórski.

12. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 10.30 liturgię uświetniał będzie chór „Halka”. Już dzisiaj na ręce prezesa Eugeniusza Kubskiego oraz dyrygenta Waldemara Szafrańskiego składamy serdeczne podziękowania.

13. W przyszłą niedzielę, 16 sierpnia, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski, obchodzić będziemy Dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Będą zbierane ofiary do puszek przed kościołem na rzecz poszkodowanych w ostatnim czasie w wybuchu.

14. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty 20 zł.

15. W naszym kościele w ubiegły wtorek, 4 sierpnia, odbył się przepiękny koncert organowy Caline Malnoury (Francja) i Orkiestry dętej Filharmonii Koszalińskiej pod batutą Jakuba Chrenowicza (możemy obejrzeć fragmenty tego koncertu na stronie internetowej. 16 sierpnia (niedziela) o godzinie 19.45 zapraszamy na następny przepiękny Koncert Organowy Elżbiety Karolak i Zespołu muzyki cerkiewnej „Oktoich” pod batutą Grzegorza Cebulskiego. Dokładna rozpiska koncertów w gablotach parafialnych. Koncerty są współsponsorowane przez Gminę w Ustroniu Morskim i Parafię rzymskokatolicką pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu Morskim. Dziękuję panu Zbigniewowi Nita organmistrzowi z Opoczna za przygotowanie instrumentu dla organistów.

16. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw.

17. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych. Witam w naszej parafii również gości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.