OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX Niedziela Zwykła 16 sierpnia 2020 r.

„Postaraj się zawsze działać w oparciu o wiarę a nie z przypadku, lub dla względów ludzkich…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski, obchodzimy Dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Będą zbierane ofiary do puszek przed kościołem na rzecz poszkodowanych w ostatnim czasie w wybuchu. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej ocaliło całą chrześcijańską cywilizację w Europie; rozmowa z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem o tym, czy kościół katolicki w Polsce potrzebuje przewodnika i wiele innych ciekawych artykułów.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek, 17 sierpnia, wspomnienie św. Jacka. prezbitera; w czwartek, 20 sierpnia, wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła; w piątek, 21 sierpnia, wspomnienie św. Piusa X, papieża i w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.

4. W czwartek od godziny 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej o godz. 9.00 i 19.00 otwarta jest kancelaria parafialna. Podczas Mszy świętej o godz. 19.00 modlimy się w intencji trwającego Synodu Diecezjalnego.

5. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. A także na stronie Facebooka.

6. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Dzięki nim w parafii przeprowadzane są remonty. Mamy też w planie wykonanie dwóch konfesjonałów szafowych. Odrestaurowane zostały schody przy głównym wejściu do kościoła oraz ławki na zewnątrz. Zdjęcia możemy obejrzeć na stronach internetowych naszej parafii i w gablotach. Do skarbony przy bocznym wyjściu można wrzucać prośby do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.30.

7. Porządek Mszy świętych w sezonie: w niedzielę, godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a w Rusowie o godz. 14.00. W Ustroniu Morskim w sobotę Msza święta o godz. 19.00 jest Mszą niedzielną. W Sianożętach (Msza niedzielna) w sobotę o godz. 20.15. W Ustroniu Morskim w tygodniu o godz. 9.00 i 19.00. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych.

8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

9. Witamy serdecznie na Mszy świętej o godz. 10.30 chór „Halka” z Poznania. Na ręce prezesa Eugeniusza Kubskiego oraz dyrygenta Waldemara Szafrańskiego składamy serdeczne podziękowania za uświetnienie liturgii, a po Mszy świętej wykonają kilka utworów.

10. W następną niedzielę będziemy mogli podziwiać grę Strażackiej Orkiestry Dętej „Morka”, która uświetniać będzie liturgię Mszy świętych o godz. 9.00, 10.30 i 12.00.

11. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty 20 zł.

12. Również dzisiaj, o godzinie 19.45 zapraszamy na przepiękny Koncert Organowy Elżbiety Karolak i Zespołu muzyki cerkiewnej „Oktoich” pod batutą Grzegorza Cebulskiego. Dokładna rozpiska koncertów w naszej diecezji jest zamieszczona w gablotach parafialnych. Koncerty są współsponsorowane przez Gminę w Ustroniu Morskim i Parafię rzymskokatolicką pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu Morskim.

13. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych. Witam w naszej parafii również gości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.