OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII Niedziela Zwykła 30 sierpnia 2020 r.

„Znoś chętnie braki innych, jeżeli chcesz, by inni znosili twoje…” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: obszerny reportaż o Strażackiej Orkiestrze dętej „Morka” i wiele innych ciekawych artykułów.

2. We wtorek przypada 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętamy o ofiarach i tych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek, 3 września, wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

4. W środę (2 września) ma dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. Przed Mszą świętą odmówiony zostanie różaniec. O godz. 18.20 Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek (3 września) od godziny 14.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jerycho Różańcowe. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Po Mszy świętej o godz. 17.00 otwarta jest kancelaria parafialna.

6. W piątek (4 września) w godzinach przedpołudniowych odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem.

7. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta od godz. 15.30 do Mszy świętej o godz. 17.00.

8. W piątek o godz. 17.00 Msza święta szkolna. Zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne. Po Mszy spotkanie i próba dzieci przed Pierwszą Komunią świętą. Jest też spotkanie obowiązkowe dla osób, które chcą przyjąć sakrament bierzmowania na początku października, podczas wizytacji biskupiej.

9. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. A także na stronie Facebooka.

10. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Dzięki nim w parafii przeprowadzane są remonty. Mamy też w planie wykonanie dwóch konfesjonałów szafowych. Odrestaurowane zostały schody przy głównym wejściu do kościoła oraz ławki na zewnątrz. Zdjęcia możemy obejrzeć na stronach internetowych naszej parafii i w gablotach. Do skarbony przy bocznym wyjściu można wrzucać podziękowania i prośby do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

11. Dzisiaj porządek Mszy o 9.00; 10.30; 12.00; 17.00 i 19.00. Jutro, w poniedziałek, Msze święte o godz. 9.00 i 19.00. Od wtorku, 1 września, Msze święte w tygodniu o godz. 17.00. W następną niedzielę o godz. 9.00, 10.30 i 17.00, a w Rusowie o godz. 12.00. W Ustroniu Morskim w sobotę Msza święta o godz. 17.00 jest Mszą niedzielną.

12. Za tydzień, w niedzielę 6 września, Msza święta dożynkowa z inicjatywy pani wójt w Ustroniu Morskim o godz. 10.30, a w Rusowie o godz. 12.00.

13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

14. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty cegiełki 20 zł. Są też do nabycia kalendarze ścienne na rok 2021 z fotografiami katedry w Koszalinie oraz bazyliki w Kołobrzegu i Skrzatuszu.

15. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych. Witam w naszej parafii również gości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.