OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII Niedziela Zwykła 6 września 2020 r.

„Miejcie wzgląd na to, co o was może powiedzieć Pan, a nie na to, co o was dobrego lub złego mogą powiedzieć ludzie…” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: o szkolnych lekcjach religii, które nie miały zastąpić katechezy parafialnej, ale miały być jej dopełnieniem i wiele innych ciekawych artykułów. Jest też „Mały Gość” dla dzieci i młodzieży.

2. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek, 8 września, święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W najbliższą sobotę, 19 września, Diecezjalne Czuwanie Młodzieży w Skrzatuszu, a w niedzielę, 20 września, Diecezjalna Pielgrzymka do Skrzatusza. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na Sanktuarium w Skrzatuszu.

3. W czwartek (10 września) zapraszam do wspólnej modlitwy w czasie Mszy świętej o godz. 17.00 w intencji II Synodu Diecezjalnego. Po Mszy świętej o godz. 17.00 otwarta jest kancelaria parafialna.

4. W piątek (11 września) o godz. 15.30 Nabożeństwo z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i pierwsza spowiedź dla dzieci, które w sobotę, 12 września, o godz. 11.00 po raz pierwszy będą w pełni uczestniczyły w Eucharystii przyjmując Ciało Chrystusa.

5. W poniedziałek po następnej niedzieli, czyli 14 września, o godz. 17.00 uroczysta Msza święta z okazji odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego.

6. Przypominam o zgłaszaniu się osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania (według wymogów Kościoła w Polsce już od VII klasy szkoły podstawowej). W tym roku podczas wizytacji biskupa 9-11 października przystąpią do tego sakramentu osoby, które chodzą do 2 klasy szkoły średniej. Proszę by zgłaszały się osoby starsze, które z różnych względów nie przystąpiły do sakramentu bierzmowania w swoim czasie.

7. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. A także na stronie Facebooka.

8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

9. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Dzięki nim w parafii przeprowadzane są remonty i nowe inicjatywy z tym związane. Zdjęcia możemy obejrzeć na stronach internetowych naszej parafii i w gablotach. Do skarbony przy bocznym wyjściu można wrzucać podziękowania i prośby do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwo w środę o godz. 16.30.

10. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty cegiełki 20 zł.

11. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych. Witam serdecznie drogich parafian oraz gości.

13. Zapowiedzi przedślubne 1:

Piotr Marek SZNAJDER, kawaler, zamieszkały w Głuchołazach
i Natalia Agnieszka ŚMIAŁEK, panna, zamieszkała w Głuchołazach

Arkadiusz Patryk KRAUZE, kawaler, zamieszkały w Sianożętach
i Patrycja Anna LESICKA, panna, zamieszkała w Sarbii

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.