OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV Niedziela Zwykła 13 września 2020 r.

„Ten kto jest pokorny i kochający, będzie zawsze kochany przez wszystkich, przez Boga i przez ludzi…” – św. Jan Bosko

1. Wczoraj o godz. 11.00 po raz pierwszy w pełni uczestniczyło w Eucharystii 45 dzieci z naszej parafii. Dziękuję pani Kasi i pani Elżbiecie, naszym katechetkom za przygotowanie uroczystości. A także rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza – obrusy na nasze ołtarze.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: w powszechnym odczuciu kto przebacza, ten wyświadcza łaskę winowajcy. W rzeczywistości największej łaski dostępuje wybaczający i wiele innych ciekawych artykułów. Jest też „Mały Gość” dla dzieci i młodzieży.

3. Zgodnie z zapowiedzią, dzisiejsza taca przeznaczona jest w całości na Diecezjalne Sanktuarium w Skrzatuszu.

4. W poniedziałek, czyli 14 września, o godz. 17.00 uroczysta Msza święta z okazji odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego.

5. Poza tym w tym tygodniu obchodzimy: we wtorek, 15 września, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, Pani Skrzatuskiej; w środę, 16 września, wspomnienie świętych Męczenników, Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa; w piątek, 18 września, święto św. Stanisława Kostki, zakonnika i Patrona Polski. W najbliższą sobotę, 19 września, Diecezjalne Czuwanie Młodzieży w Skrzatuszu, a w niedzielę, 20 września, Diecezjalna Pielgrzymka do Skrzatusza.

6. W czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej o godz. 17.00 otwarta jest kancelaria parafialna.

7. Przypominam o zgłaszaniu się osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania (według wymogów Kościoła w Polsce już od VII klasy szkoły podstawowej). W tym roku podczas wizytacji biskupa 9 października (w piątek) o godz. 17.00 przystąpią do tego sakramentu osoby, które chodzą do 2 klasy szkoły średniej oraz dorośli. Proszę by zgłaszały się osoby starsze, które z różnych względów nie przystąpiły do sakramentu bierzmowania w swoim czasie.

8. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszamy również na naszą stronę na Facebooku.

9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

10. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Dzięki nim w parafii przeprowadzane są remonty i nowe inicjatywy z tym związane. Zdjęcia możemy obejrzeć na stronach internetowych naszej parafii i w gablotach. Do skarbony przy bocznym wyjściu można wrzucać podziękowania i prośby do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwo w środę o godz. 16.30.

11. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty cegiełki 20 zł.

12. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych. Witam serdecznie drogich parafian oraz gości.

14. Zapowiedzi przedślubne 2:

Piotr Marek SZNAJDER, kawaler, zamieszkały w Głuchołazach
i Natalia Agnieszka ŚMIAŁEK, panna, zamieszkała w Głuchołazach

Arkadiusz Patryk KRAUZE, kawaler, zamieszkały w Sianożętach
i Patrycja Anna LESICKA, panna, zamieszkała w Sarbii

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.