OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV Niedziela Zwykła 20 września 2020 r.

„To bóg chce działać, a my powinniśmy modlić się, by zechciał w swej dobroci posłużyć się nami w swoich świętych działaniach…” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: o mediach społecznościowych, które są jak fala powodziowa, niosąc ze sobą wszystko – skarby i śmieci; rozmowa z autorem książki „Życie po śmierci” na temat tak zwanej śmierci klinicznej i wiele innych ciekawych artykułów. Jest też „Mały Gość” dla dzieci i młodzieży.

2. Wczoraj, 19 września, odbyło się Diecezjalne Czuwanie Młodzieży w Skrzatuszu, w którym uczestniczyła również młodzież naszej parafii zaangażowana w diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, która animowała to spotkanie. Dzisiaj natomiast odbywa się Diecezjalna Pielgrzymka do Skrzatusza.

3. W dniu dzisiejszym po Mszy świętej zbiórka do puszek na kształcenie w diecezji i KUL. Za tydzień, 27 września, zbiórka na Ziemię Świętą, która została przeniesiona z Wielkiego Tygodnia na wrzesień.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek, 20 września, święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; w środę, 23 września, wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

5. W czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej o godz. 17.00 otwarta jest kancelaria parafialna.

6. Przypominam o zgłaszaniu się osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania (według wymogów Kościoła w Polsce już od VII klasy szkoły podstawowej). W tym roku podczas wizytacji biskupa 9 października (w piątek) o godz. 17.00 przystąpią do tego sakramentu osoby, które chodzą do 2 klasy szkoły średniej oraz dorośli. Proszę by zgłaszały się osoby starsze, które z różnych względów nie przystąpiły do sakramentu bierzmowania w swoim czasie.

7. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszamy również na naszą stronę na Facebooku.

8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

9. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Dzięki nim w parafii przeprowadzane są remonty i nowe inicjatywy z tym związane. Zdjęcia możemy obejrzeć na stronach internetowych naszej parafii. Do skarbony przy bocznym wyjściu można wrzucać podziękowania i prośby do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwo w środę o godz. 16.30.

10. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty cegiełki 20 zł.

11. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych. Witam serdecznie drogich parafian oraz gości.

13. Zapowiedzi przedślubne 1:

Mariusz Jarosław SZEWCZYK, kawaler, zamieszkały w Lippstadt (Niemcy)
i Aleksandra Weronika SEROCZYŃSKA, panna, zamieszkała w Lippstadt (Niemcy)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.