OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII Niedziela Zwykła 11 października 2020 r.

„W czasach, w których żyjemy konieczna jest wielka próba skromności i czystości…” – św. Jan Bosko

1. W naszej parafii trwa wizytacja kanoniczna biskupa Edwarda Dajczaka, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie. W piątek miała miejsce uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania przez młodzież i dorosłych naszej parafii. Dzisiaj Ksiądz Biskup odprawi Mszę świętą o godz. 10.30, a na każdej Mszy świętej w kościele parafialnym i w Rusowie wygłosi słowo. O godz. 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, na które zapraszam członków wszystkich grup duszpasterskich, a następnie w Sali konferencyjnej odbędzie się spotkanie grupy zespołu synodalnego pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza. Po Mszy o godz. 17.00 zostaną wręczone dzieciom Pierwszokomunijnym pamiątkowe obrazki.

2. Dzisiaj obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Z tej okazji zostanie przeprowadzona tradycyjnie po Mszy świętej zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieła Tysiąclecia”. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Za tydzień Niedziela Misyjna i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.

4. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: artykuł o nowej encyklice papieża Franciszka oraz film na DVD „Ziemia Maryi” i wiele innych ciekawych artykułów. Jest też „Mały Gość” dla dzieci i młodzieży.

5. Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 16.30. Zapraszam na spotkania różańcowe dorosłych, młodzież i dzieci. Różaniec dla dzieci z Rusowa i okolic we wtorek i czwartek o godz. 16.00 w kościele w Rusowie. Dziękuję za pomoc pani Agnieszce.

6. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek, 13 października, wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera, w czwartek, 15 października, wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła; w piątek, 16 października, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; w sobotę, 17 października, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

7. Dzisiaj w Rusowie o godz. 12.00 Msza święta odpustowa z okazji obchodzonego w ostatnią środę wspomnienia NMP Różańcowej.

8. Przypominam o zgłaszaniu się osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania (według wymogów Kościoła w Polsce już od VII klasy szkoły podstawowej).

9. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszamy również na naszą stronę na Facebooku.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

11. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Dzięki nim w parafii przeprowadzane są remonty i nowe inicjatywy z tym związane. Zdjęcia możemy obejrzeć na stronach internetowych naszej parafii. Do skarbony przy bocznym wyjściu można wrzucać podziękowania i prośby do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwo w środę o godz. 16.20, przed nabożeństwem różańcowym.

12. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty cegiełki 20 zł.

13. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku.

14. Na stolikach wyłożone są koperty z kartkami wypominkowymi, które można wypełnić i wrzucić na tacę w niedzielę lub w tygodniu przynieść do zakrystii.

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych. Witam serdecznie drogich parafian oraz gości.

16. Zapowiedzi przedślubne 1:

Roman Leszek BARAŃSKI, kawaler, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Maria Jolanta SŁUBIŃSKA, panna, zamieszkała w Żukowie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.