OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII Niedziela Zwykła 8 listopada 2020 r.

„Uczynkiem, który wam zalecam jest strzec swoje serca i swoje umysły…” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: artykuł czy polska gospodarka przeżyje drugie zamrożenie? Rozmowa z ekonomistą dr. Andrzejem Sadowskim i wiele innych ciekawych artykułów. Jest także „Mały Gość” dla dzieci i młodzieży oraz czasopismo „Miłujcie się”.

2. Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach świętych odbywać się będzie zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

3. Codziennie o godz. 16.30 odprawiane są nabożeństwa wypominkowe w kościele parafialnym w Ustroniu Morskim, podczas których modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych. Na stolikach wyłożone są koperty z kartkami wypominkowymi, które można wypełnić i wrzucić na tacę w niedzielę lub w tygodniu przynieść do zakrystii. Odpust zupełny za naszych zmarłych możemy uzyskać w tym roku za jednego zmarłego każdego dnia miesiąca listopada odmawiając modlitwę i przyjmując Komunię świętą.

4. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.oo. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

5. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek, 9 listopada, święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; we wtorek, 10 listopada, wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w środę, 11 listopada, wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; w czwartek, 12 listopada, wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika; w piątek, 13 listopada, wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

6. Przypominam o zgłaszaniu się osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania (według wymogów Kościoła w Polsce już od VII klasy szkoły podstawowej).

7. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszamy również na naszą stronę na Facebooku.

8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w listopadzie i grudniu, a także zapraszamy do zamawiania Mszy na przyszły rok

9. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Do skarbony przy bocznym wyjściu można wrzucać podziękowania i prośby do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwo w środę o godz. 16.20, przed nabożeństwem wypominkowym.

10. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty cegiełki 20 zł.

11. Są do nabycia rozprowadzane przez członków naszej parafialnej Caritas duże i małe świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. To najstarsza i najbardziej rozpoznawalna akcja Caritas w Polsce. Co roku na polskich stołach wigilijnych płoną miliony charytatywnych świec Caritas, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci. Idea akcji od początku nawiązuje do tradycji związanej z pustym miejscem przy stole wigilijnym. Małe świece są w cenie 8 zł, a duże 20 zł.

12. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku. W naszym kościele od dzisiaj na nabożeństwach może przebywać wewnątrz kościoła maksymalnie 60 osób.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych. Witam serdecznie drogich parafian oraz gości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.