OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII Niedziela Zwykła 15 listopada 2020 r.

„Bez cierpliwości nie możemy stać się świętymi…” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: rozmowa z posłem Jerzym Polaczkiem o doświadczeniu choroby na koronawirusa i wiele innych ciekawych artykułów. Jest także czasopismo „Miłujcie się”.

2. Nabożeństwa wypominkowe odprawiane będą do najbliższego piątku, 20 listopada włącznie, codziennie o godz. 16.30, w kościele parafialnym w Ustroniu Morskim, podczas których modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych. Na stolikach wyłożone są koperty z kartkami wypominkowymi, które można wypełnić i wrzucić na tacę w niedzielę lub w tygodniu przynieść do zakrystii. Odpust zupełny za naszych zmarłych możemy uzyskać w tym roku za jednego zmarłego każdego dnia miesiąca listopada odmawiając modlitwę i przyjmując Komunię świętą.

3. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.oo. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

4. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek, 17 listopada, wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; w środę, 18 listopada, wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy; w piątek, 20 listopada, wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; w sobotę, 21 listopada, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

5. Przypominam o zgłaszaniu się osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania (według wymogów Kościoła w Polsce już od VII klasy szkoły podstawowej).

6. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszamy również na naszą stronę na Facebooku.

7. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w listopadzie i grudniu, a także zapraszamy do zamawiania Mszy na przyszły rok

8. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych.

9. Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16.20, przed nabożeństwem wypominkowym.

10. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty cegiełki 20 zł.

11. Są do nabycia rozprowadzane przez członków naszej parafialnej Caritas duże i małe świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. To najstarsza i najbardziej rozpoznawalna akcja Caritas w Polsce. Co roku na polskich stołach wigilijnych płoną miliony charytatywnych świec Caritas, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci. Idea akcji od początku nawiązuje do tradycji związanej z pustym miejscem przy stole wigilijnym. Małe świece są w cenie 8 zł, a duże 20 zł. Od następnej niedzieli będzie można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.

12. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku. W naszym kościele od dzisiaj na nabożeństwach może przebywać wewnątrz kościoła maksymalnie 60 osób.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych. Witam serdecznie drogich parafian oraz gości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.