OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 29 listopada 2020 r.

„Pan pomnaża dobro tym, którzy Mu służą…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą Adwentu. Msze święte w tygodniu od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00 są Mszami roratnimi, na które zapraszam wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież. Przypominam o zobowiązaniach dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą oraz kandydatów do sakramentu Bierzmowania. Proszę o to, by dzieci przynosiły lampiony.

2. W poczuciu solidarności z Kościołem za wschodnią granicą Polski przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę 6 grudnia Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, który wspieramy naszymi modlitwami oraz ofiarami, zbieranymi do puszek przed kościołem.

3. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: początek cyklu adwentowego „Objawiło się życie” Jest także czasopismo dla dzieci i młodzieży „Mały Gość” oraz czasopismo „Miłujcie się”.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek, 30 listopada, święto św. Andrzeja, Apostoła (pamiętamy o ks. Andrzeju Piwowarczyku z Domu Emerytów w Kołobrzegu); w czwartek, 3 grudnia, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

5. W środę ma swój dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. O godz. 16.30 zostanie odmówiony różaniec.

6. W czwartek o godz. 14.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.oo. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

7. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta od godz. 16.oo do Mszy świętej. W pozostałe dni w tygodniu spowiedź przed Mszą świętą. W tym dniu Msza szkolna o godz. 17.oo, na którą zapraszam dzieci, młodzież, pedagogów i rodziców.

8. W sobotę (5 grudnia) o 16.30 zmiana tajemnic różańcowych.

9. W soboty Msza święta „De Angelis”, z przepięknym śpiewem części stałych po łacinie (gregoriański).

10. Chorych odwiedzę z Najświętszym Sakramentem przed świętami Bożego Narodzenia o czym powiadomię w ogłoszeniach parafialnych.

11. Dzieci i młodzież zapraszam na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo.

12. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Do skarbony przy bocznym wyjściu można wrzucać podziękowania i prośby do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, nowenna w środę o godz. 16.20.

13. Przypominam o zgłaszaniu się osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania (według wymogów Kościoła w Polsce już od VII klasy szkoły podstawowej).

14. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszamy również na naszą stronę na Facebooku.

15. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w grudniu, a także zapraszamy do zamawiania Mszy na przyszły rok

16. Są do nabycia rozprowadzane przez członków naszej parafialnej Caritas duże i małe świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. To najstarsza i najbardziej rozpoznawalna akcja Caritas w Polsce. Co roku na polskich stołach wigilijnych płoną miliony charytatywnych świec Caritas, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci. Idea akcji od początku nawiązuje do tradycji związanej z pustym miejscem przy stole wigilijnym. Małe świece są w cenie 8 zł. Można również nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny u członków Caritas przy wyjściu lub w zakrystii.

17. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku. W naszym kościele może przebywać wewnątrz kościoła maksymalnie 60 osób.

18. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych. Witam serdecznie drogich parafian oraz gości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź do OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 29 listopada 2020 r.

  1. Bropan pisze:

    Szczęść Boże
    Czy można oglądać mszę z Waszego pięknego kościoła za pomocą przekazu internetowego.Od ponad 20-stu lat odwiedzam Waszą miejscowość w okresie letnim i oczywiście Wasz piękny kościół.Chciałbym za pomocą internetu uczestniczyć we mszy świętej z Waszej Cudownej Świątyni.

Możliwość komentowania została wyłączona.