OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU 13 grudnia 2020 r.

„Ciało musi pomagać duszy czynić dobro, musi jej służyć. Dusza jest PANIĄ ciała…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest w liturgii Gaudete: Radujcie się! Jej przyczyną ma być odnowienie świadomości, że Bóg jest blisko nas, że jest z nami, że stał się naszym bratem. Od jutra rozpoczyna się druga część Adwentu, która jest bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: trzecia część cyklu adwentowego „Objawiło się życie”; Czy zakazy i limity wprowadzone we Francji przyczyniły się do odnowy życia religijnego? I wiele innych ciekawych artykułów. Jest także czasopismo dla dzieci i młodzieży „Mały Gość” oraz czasopismo „Miłujcie się”.

3. Msze święte w tygodniu od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00 są Mszami roratnimi, na które zapraszam wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież. Proszę o to, by dzieci przynosiły lampiony.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek, 14 grudnia, wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

5. W czwartek o godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej czynna jest kancelaria parafialna. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

6. W soboty Msza święta „De Angelis”, z przepięknym śpiewem części stałych po łacinie (gregoriański).

7. 24 grudnia, w Wigilię Bożego Narodzenia, Msze święte Pasterskie (Pasterki) odprawione będą w następującym porządku: o godz. 21.00 w kościele w Ustroniu Pasterka dedykowana dla dzieci i młodzieży, proszę by dzieci przyszły z dzwonkami i innymi instrumentami, których użyjemy w czasie Hymnu Chwała na wysokości Bogu. Zachęcam też, by dzieci przebrały się za pasterzy, aniołki. W Rusowie Pasterka o godz. 22.00. I o 24.00 główna Pasterka w kościele w Ustroniu Morskim. Zapraszam serdecznie.

8. Chorych odwiedzę z Najświętszym Sakramentem przed świętami Bożego Narodzenia o czym powiadomię w ogłoszeniach parafialnych.

9. Dzieci i młodzież zapraszam na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo.

10. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Do skarbony przy bocznym wyjściu można wrzucać podziękowania i prośby do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, nowenna w środę o godz. 16.30.

11. Przypominam o zgłaszaniu się osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania (według wymogów Kościoła w Polsce już od VII klasy szkoły podstawowej).

12. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszamy również na naszą stronę na Facebooku.

13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w grudniu, a także zapraszam do zamawiania Mszy na przyszły rok

14. Można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny u członków Caritas przy wyjściu lub w zakrystii.

15. W tym roku tzw. Kolęda będzie miała inny charakter w zawiązku z pandemią, po Nowym Roku zaproszę na wyznaczone Msze święte w tygodniu mieszkańców poszczególnych ulic, podczas których wysłuchamy krótkiej homilii, będzie tradycyjna modlitwa odmawiana podczas wizyty duszpasterskiej, a także uczestnicy Mszy kolędowej otrzymają pamiątkowe obrazki z modlitwą błogosławieństwa. Tradycyjnie będzie można złożyć ofiarę na potrzeby bieżące parafii. Już dzisiaj serdecznie zapraszam. Plan Mszy podam w święta, będzie również umieszczony na stronie internetowej naszej parafii.

16. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku. W naszym kościele może przebywać wewnątrz kościoła maksymalnie 60 osób.

17. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych. Witam serdecznie drogich parafian oraz gości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.