OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU 20 grudnia 2020 r.

„Nie lękaj się niczego, kto ma Boga ma wszystko…” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: dodatek specjalny: modlitwy na rozpoczęcie kolacji wigilijnej i wiele innych ciekawych artykułów. Jest także czasopismo dla dzieci i młodzieży „Mały Gość” oraz czasopismo „Miłujcie się”.

2. Msze święte od poniedziałku do środy włącznie, o godzinie 17.00, są Mszami roratnimi, na które zapraszam wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież.

3. W związku z obchodami świąt Bożego Narodzenia kancelaria w tym tygodniu będzie czynna w środę. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie od godz. 12.00 do 16.00.

4. Spowiedź przedświąteczna w środę od godz. 15.00 w Ustroniu Morskim. Natomiast w Rusowie w środę od godz. 18.30.

5. Chorych odwiedzę z Najświętszym Sakramentem przed świętami Bożego Narodzenia, po uprzednim umówieniu się. Przepiękne kartki świąteczne dla chorych przygotowało Szkolne Koło Caritas pod opieką katechetki pani Katarzyny Marchowieckiej. Bóg zapłać.

6. 24 grudnia, w czwartek, w Wigilię Bożego Narodzenia, Msze święte Pasterskie (Pasterki) odprawione będą w następującym porządku: o godz. 21.00 w kościele w Ustroniu Pasterka dedykowana dla dzieci i młodzieży, proszę by dzieci przyszły z dzwonkami i innymi instrumentami, których użyjemy w czasie Hymnu Chwała na wysokości Bogu. Zachęcam też, by dzieci przebrały się za pasterzy, aniołki. Rodziców proszę o przypilnowanie by dzieci siedziały w bezpiecznych odstępach na całej szerokości schodów, można zabrać dla nich siedziska lub koce. W Rusowie Pasterka o godz. 22.00 i o 24.00 główna Pasterka w kościele w Ustroniu Morskim. Zapraszam serdecznie.

7. W piątek, 25 grudnia, Uroczystość Bożego Narodzenia, a w sobotę, 26 grudnia, święto św. Szczepana, diakona i męczennika, drugi dzień świąt. Msze święte w porządku niedzielnym. W następną niedzielę (27 grudnia) święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

8. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Do skarbony przy bocznym wyjściu można wrzucać podziękowania i prośby do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, nowenna w środę o godz. 16.30.

9. Przypominam o zgłaszaniu się osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania (według wymogów Kościoła w Polsce już od VII klasy szkoły podstawowej).

10. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszamy również na naszą stronę na Facebooku. Zmienił się też numer telefonu do kancelarii parafialnej – 786 898 992 (umieszczony na stronie internetowej oraz w gablotach).

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w grudniu, a także zapraszam do zamawiania Mszy na przyszły rok

12. Można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny u członków Caritas przy wyjściu lub w zakrystii.

13. W tym roku tzw. Kolęda będzie miała inny charakter w zawiązku z pandemią, po Nowym Roku zaproszę na wyznaczone Msze święte w tygodniu mieszkańców poszczególnych ulic, podczas których wysłuchamy krótkiej homilii, będzie tradycyjna modlitwa odmawiana podczas wizyty duszpasterskiej, a także uczestnicy Mszy kolędowej otrzymają pamiątkowe obrazki z modlitwą błogosławieństwa. Tradycyjnie będzie można złożyć ofiarę na potrzeby bieżące parafii. Już dzisiaj serdecznie zapraszam. Plan Mszy podam w święta, będzie również umieszczony na stronie internetowej naszej parafii.

14. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku. W naszym kościele może przebywać wewnątrz kościoła maksymalnie 60 osób.

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych. Witam serdecznie drogich parafian oraz gości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.