OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 3 stycznia 2021 r.

„…O jak wielką radość może dać naszemu sercu Boski Zbawiciel! Ten Bóg, który daje nam siłę i konieczną stałość w każdym momencie naszego życia…” – św. Jan Bosko

1. W środę (6 stycznia) obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze święte w porządku niedzielnym. Poświęcimy też kredę i kadzidło. Możemy nabyć zestawy z kredą, kadzidłem i węgielkiem. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na potrzeby parafii.

2. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych.

3. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie.

4. W środę ma swój dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. W związku z Uroczystością Objawienia Pańskiego, różaniec będzie odmówiony o godz. 8.30.

5. W czwartek o godz. 14.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.oo. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

6. W następną niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, która kończy Okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy śpiewane są zwyczajowo do święta Ofiarowania Pańskiego (2 lutego).

7. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych.

8. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

9. W naszej parafii rozpoczynamy cykl Mszy świętych kolędowych, podczas których wysłuchamy krótkiej homilii, będzie tradycyjna modlitwa odmawiana podczas wizyty duszpasterskiej, a także uczestnicy Mszy kolędowej otrzymają pamiątkowe obrazki z modlitwą błogosławieństwa. Można też będzie wziąć wodę święconą do przyniesionych naczyń. Tradycyjnie będzie można złożyć ofiarę na potrzeby bieżące parafii, a także wesprzeć naszych ministrantów. Już dzisiaj serdecznie zapraszam. Będzie możliwość zamówienia Mszy świętej. Plan Mszy Kolędowych jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablotach ogłoszeniowych. W miarę możliwości zapraszam przedstawicieli rodzin.

Zapraszam na Msze święte kolędowe naszych parafian z poszczególnych ulic:

poniedziałek (4 stycznia) – ul. Rolna w Ustroniu Morskim, numery parzyste.

wtorek (5 stycznia) – ul. Rolna w Ustroniu Morskim, numery nieparzyste i ul. Turystyczna.

czwartek (7 stycznia) – ul. Wiejska w Ustroniu Morskim, numery parzyste.

piątek (8 stycznia) – ul. Wiejska w Ustroniu Morskim, numery nieparzyste, Olszyna.

poniedziałek (4 stycznia) – Rusowo od Kukini do Krzyża

wtorek (5 stycznia) – Rusowo od krzyża w stronę kościoła

czwartek (7 stycznia) – Rusowo kolonie

piątek (8 stycznia) – Kukinia

Msze święte kolędowe są odprawiane w Ustroniu Morskim o godz. 17.00. Natomiast w Rusowie o godz. 18.00.

10. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych. Witam serdecznie drogich parafian oraz gości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.