OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Zwykła 14 lutego 2021 r.

„… W czasach, w których żyjemy konieczna jest wielka próba skromności i czystości …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Jak dobrze zacząć Wielki Post? i wiele innych ciekawych artykułów. Jest również Mały Gość.

2. Najbliższa środa (17 lutego) to Środa Popielcowa. Rozpoczynamy w tym dniu Wielki Post, który przygotowuje nas do Świąt Paschalnych. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem w tym dniu: w Ustroniu Morskim o godz. 9.00 i o godz. 17.oo, natomiast w Rusowie o godz. 19.00. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje zarówno post jakościowy jak i ilościowy (czyli jeden posiłek do syta i dwa lekkie). Obowiązuje on od 18 do 60 roku życia.

3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.15 w kościele w Ustroniu Morskim a także w Rusowie. Najbliższą drogę krzyżową przygotowuje Akcja Katolicka.

4. Gorzkie Żale będą odprawiane przed Mszą świętą niedzielną o godz. 16.30. Zapraszam na to przepiękne tradycyjne nabożeństwo. Za udział w tych Nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przypominam również o obowiązkowym udziale w tych nabożeństwach dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.

5. W czwartek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej czynna jest kancelaria parafialna. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

6. W soboty Msza święta „De Angelis”, z przepięknym śpiewem części stałych po łacinie (gregoriański).

7. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych.

8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie.

9. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci, młodzież oraz rodziny.

10. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zachęcam do wstąpienia w szeregi ministrantów a także do diakonii muzycznej. Zapraszam również nowe osoby do Róż Różańcowych w naszej parafii.

11. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku. W naszym kościele systematycznie, każdego, dnia przeprowadzana jest dezynfekcja poręczy i ławek.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych. Witam serdecznie drogich parafian oraz gości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.