OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Wielkiego Postu 21 lutego 2021 r.

„… Staraj się dobrym słowem i przykładem zbawiać dusze tam, gdzie Pan cię przeznaczy …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: początek rekolekcji wielkopostnych pod hasłem: „Któryś za nas cierpiał rany”, a rekolekcjonistą jest znany oazowicz ks. Franciszek Blachnicki; jest też artykuł o naszej diakonii muzycznej w Ustroniu Morskim (jeśli zabraknie czasopisma postaram się domówić, w tym celu zapraszam do zakrystii) i wiele innych ciekawych artykułów. Polecam również inne czasopisma katolickie takie jak Mały Gość, Miłujcie się i Osservatore Romano.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.15 w kościele w Ustroniu Morskim a także w Rusowie. Gorzkie Żale będą odprawiane przed Mszą świętą niedzielną o godz. 16.30. Zapraszam na te przepiękne tradycyjne nabożeństwa. Za udział w tych Nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W najbliższy piątek (26 lutego) Drogę Krzyżową poprowadzi młodzież naszej parafii, natomiast 5 marca – Róże Różańcowe.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (22 lutego) święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

4. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę.

5. W czwartek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej czynna jest kancelaria parafialna.

6. W soboty Msza święta „De Angelis”, z przepięknym śpiewem części stałych po łacinie (chorał gregoriański).

7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.

8. Są rozprowadzane przez Caritas małe paschaliki, w cenie 5 zł, które przydadzą się na Liturgię Wigilii Paschalnej, a później do przyozdobienia naszych stołów świątecznych. Są również na stoliku przy bocznym wyjściu skarbonki wielkopostne na jałmużnę – ofiarę dla seniora, którą można złożyć podczas rekolekcji lub w Wielkim Tygodniu.

9. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci, młodzież i rodziny.

10. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zachęcam do wstąpienia w szeregi ministrantów a także do diakonii muzycznej. Zapraszam również nowe osoby do Róż Różańcowych w naszej parafii.

11. Obecnie można oglądać w dobrej jakości obrazu i dźwięku relacje z Mszy świętej oraz nabożeństw na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku. Później będą to relacje na wyznaczonych Mszach i nabożeństwach. Szczególnie ma to służyć osobom starszym, chorym i nie mogącym ze względów obiektywnych na uczestniczenie bezpośrednie. Zapraszam.

12. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych.

13. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

14. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii od 21 do 24 marca (V niedziela Wielkiego Postu), które poprowadzi ks. Antoni TOFIL pracujący w Drawsku Pomorskim.

15. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 17.00 poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. A o godz. 18.15 przymiarka alb w salce św. Jana Bosko (wejście od strony ul. B. Chrobrego).

16. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku. W naszym kościele systematycznie, każdego, dnia przeprowadzana jest dezynfekcja poręczy i ławek.

17. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy serdeczne życzenia. Witamy i pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości. Życzymy wielu łask Bożych i dobrego czasu w Ustroniu Morskim. Wszystkim wyjeżdżającym na ferie i urlopy życzymy owocnego pobytu i szczęśliwego powrotu do domów.

18. Zapowiedzi przedślubne 1:
Paweł Piotr ŁUKACZYK, cywilnie związany, zamieszkały w Kołobrzegu
i Anna Irena ŁUKACZYK z domu LASOTA, cywilnie związana, zamieszkała w Kołobrzegu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.