OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkiego Postu 28 lutego 2021 r.

„… Pozwólmy się zawsze prowadzić przez prawdę …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: druga część rekolekcji wielkopostnych pod hasłem: „Któryś za nas cierpiał rany”, a rekolekcjonistą jest znany oazowicz ks. Franciszek Blachnicki; jest też artykuł o pomocy Kościoła dla niepłodnych małżeństw i wiele innych ciekawych artykułów. Polecam również inne czasopisma katolickie takie jak Mały Gość, Miłujcie się i Osservatore Romano.

2. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, po Mszach świętych zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.

3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.15 w kościele w Ustroniu Morskim a także w Rusowie. Gorzkie Żale będą odprawiane przed Mszą świętą niedzielną o godz. 16.30. Zapraszam na te przepiękne tradycyjne nabożeństwa. Za udział w tych Nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W najbliższy piątek (5 marca) Drogę Krzyżową poprowadzą Róże Różańcowe naszej parafii, natomiast 12 marca – Apostolstwo Dobrej Śmierci i Kręgi Rodzin.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek (4 marca) święto św. Kazimierza, Królewicza.

5. W środę (3 marca) ma swój dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. O godz. 16.30 zostanie odmówiony różaniec. Wcześniej o 16.20 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę.

6. W czwartek (4 marca) o godz. 14.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.oo. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

7. W pierwszy piątek miesiąca (5 marca) spowiedź święta od godz. 15.30 do Nabożeństwa Drogi Krzyżowej (do 16.10). W pozostałe dni w tygodniu spowiedź przed Mszą świętą. W tym dniu Msza szkolna o godz. 17.oo, na którą zapraszam dzieci, młodzież, pedagogów i rodziców. Tego dnia również odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem w godzinach przedpołudniowych.

8. W sobotę (6 marca) o 16.30 zmiana tajemnic różańcowych.

9. W soboty Msza święta „De Angelis”, z przepięknym śpiewem części stałych po łacinie (chorał gregoriański).

10. Są rozprowadzane przez Caritas małe paschaliki, w cenie 5 zł, które przydadzą się na Liturgię Wigilii Paschalnej, a później do przyozdobienia naszych stołów świątecznych. Są również na stoliku przy bocznym wyjściu skarbonki wielkopostne na jałmużnę – ofiarę dla seniora, którą można złożyć podczas rekolekcji lub w Wielkim Tygodniu.

11. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci, młodzież i rodziny.

12. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zachęcam do wstąpienia w szeregi ministrantów a także do diakonii muzycznej. Zapraszam również nowe osoby do Róż Różańcowych w naszej parafii.

13. Obecnie można oglądać w dobrej jakości obrazu i dźwięku relacje z Mszy świętych oraz nabożeństw na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku. Później będą to relacje na wyznaczonych Mszach i nabożeństwach. Szczególnie ma to służyć osobom starszym, chorym i nie mogącym ze względów obiektywnych na uczestniczenie bezpośrednie. Zapraszam.

14. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych.

15. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

16. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii od 21 do 24 marca (V niedziela Wielkiego Postu), które poprowadzi ks. Antoni TOFIL pracujący w Drawsku Pomorskim.

17. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku. W naszym kościele systematycznie, każdego, dnia przeprowadzana jest dezynfekcja poręczy i ławek.

18. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy serdeczne życzenia. Witamy i pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

19. Zapowiedzi przedślubne 1:
Tomasz ILCZUK, stanu wolnego, zamieszkały w Gdańsku
i Aleksandra MRÓZ, stanu wolnego, zamieszkała w Gdańsku.

Łukasz GOIŃSKI, stanu wolnego, zamieszkały w Holandii
i Małgorzata WITKOWSKA, stanu wolnego, zamieszkała w Ustroniu Morskim.

Bohdan BURLAKA, cywilnie związany, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Martyna BURLAKA z domu ZIARNIK, cywilnie związana, zamieszkała w Ustroniu Morskim.

Zapowiedzi przedślubne 2:
Paweł Piotr ŁUKACZYK, cywilnie związany, zamieszkały w Kołobrzegu
i Anna Irena ŁUKACZYK z domu LASOTA, cywilnie związana, zamieszkała w Kołobrzegu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.