OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstanie Pańskie 4 kwietnia 2021 r.

„… Kto pracuje dla zbawienia dusz, ocali także swoją …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: „Maryjo, Ty powiedz, coś w drodze widziała?” Jak brzmiałaby opowieść tej, która pierwsza zobaczyła Zmartwychwstałego? O zmartwychwstaniu oczami Marii Magdaleny i wiele innych ciekawych artykułów. Polecam również inne czasopisma katolickie takie jak Mały Gość, w którym są ziarenka owsa do wysiania na Wielkanoc oraz Miłujcie się i Osservatore Romano.

2. Dzisiaj i jutro, w drugi dzień świąt Wielkanocnych, porządek Mszy jak w każdą niedzielę.

3. Jutrzejsza taca jest przeznaczona na kształcenie w diecezji.

4. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej, w czasie święcenia pokarmów na stół wielkanocny, na grób Jezusa w Jerozolimie, złożone skarbonki na jałmużnę wielkopostną.

5. Dziękuję serdecznie tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania do świąt Paschalnych. Liturgicznej Służbie Ołtarza, Diakonii Muzycznej, poszczególnym wspólnotom duszpasterskim. Tym, którzy przygotowywali dekoracje w kościołach, druhnom i druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej naszej gminy. Również tym wszystkim, którzy włączyli się w tworzeniu pięknego klimatu Liturgii – młodzieży i dorosłym. Szkolnemu Kołu Caritas za przygotowanie kartek dla chorych.

6. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kartki z prośbami możemy wrzucać do skarbony przy bocznym wejściu.

7. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej adoracji od godz. 16.00. O godz. 17.00 Msza święta w intencji II Synodu Diecezjalnego. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

8. Trwa Oktawa Wielkiej Nocy. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, święto patronalne Caritas. Serdeczne życzenia dla naszej, bardzo aktywnej i pomocnej grupy Caritas Parafialnej. W tym dniu również zbiórka do puszek na cele charytatywne diecezji i parafii.

10. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci, młodzież i rodziny.

11. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

13. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

14. Proszę z naciskiem o dostosowywanie się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiedni dystans między sobą, zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw, dezynfekując dłonie przed wejściem do kościoła oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku. W naszym kościele systematycznie, każdego, dnia przeprowadzana jest dezynfekcja poręczy i ławek. Zainstalowaliśmy przy głównym i bocznym wejściu bezdotykowe kropielnice oraz bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk. Są również wystawione opakowania z maseczkami medycznymi przeznaczonymi dla naszych parafian.

15. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy serdeczne życzenia. Witamy i pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

16. Zapowiedzi przedślubne 2:
Adam Andrzej GARSTKA, stanu wolnego, zamieszkały w Szczecinie
i Monika Katarzyna BRZÓZKA, stanu wolnego, zamieszkała w Szczecinie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.