OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego 11 kwietnia 2021 r.

„… To Bóg chce działać, a my powinniśmy modlić się, by zechciał w swej dobroci posłużyć się nami w swoich świętych działaniach …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: dodatek – obrazek z wizerunkiem Najświętszego Serca Jezusa oraz aktem osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusa i wiele innych ciekawych artykułów. Polecam również inne czasopisma katolickie takie jak Mały Gość oraz Miłujcie się i Osservatore Romano.

2. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, święto patronalne Caritas. Serdeczne życzenia dla naszej, bardzo aktywnej i pomocnej grupy Caritas Parafialnej. Po Mszy świętej odbędzie się zbiórka do puszek na cele charytatywne diecezji i parafii. Zapraszam również dzisiaj na Godzinę Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem o godz. 15.00. Możemy przez udział w tym Nabożeństwie uzyskać odpust zupełny.

3. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

4. Jeszcze raz dziękuję serdecznie tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania do świąt Paschalnych.

5. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kartki z prośbami możemy wrzucać do skarbony przy bocznym wejściu.

6. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej adoracji od godz. 16.00. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

7. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci, młodzież i rodziny.

8. Za tydzień Niedziela Biblijna i rozpoczęcie Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego.

9. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Od przyszłej niedzieli będzie też możliwość zamawiania Mszy świętej ze strony internetowej przez specjalną aplikację umieszczoną na stronie głównej.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

11. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

12. Proszę z naciskiem o dostosowywanie się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiedni dystans między sobą, zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw, dezynfekując dłonie przed wejściem do kościoła oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku. W naszym kościele systematycznie, każdego, dnia przeprowadzana jest dezynfekcja poręczy i ławek. Zainstalowaliśmy przy głównym i bocznym wejściu bezdotykowe kropielnice oraz bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk. Są również wystawione opakowania z maseczkami medycznymi przeznaczonymi dla naszych parafian.

13. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy serdeczne życzenia. Witamy i pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.