OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkanocy 25 kwietnia 2021 r.

„… Waleczność złych nie rodzi się ze strachu przed innymi. Bądźcie mężni, a zobaczycie, że tamci opuszczą skrzydła …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: tekst porównujący stosowane obecnie szczepionki przeciwko koronawirusowi, również pod kątem skuteczności i efektów ubocznych; o kierownictwie duchowym: czym jest i dlaczego jest takie ważne, i wiele innych ciekawych artykułów. Polecam również inne czasopisma katolickie takie jak Mały Gość oraz Miłujcie się i Osservatore Romano.

2. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza, w tym dniu niech nie zabraknie naszej modlitwy o nowe powołania do służby w Kościele

3. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz za zebrane w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek na cele charytatywne.

4. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kartki z prośbami możemy wrzucać do skarbony przy bocznym wejściu.

5. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej adoracji od godz. 16.00. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

6. W czwartek, 29 kwietnia, przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Kościoła.

7. W sobotę (1 maja) rozpoczynamy odprawianie nabożeństw majowych. W tygodniu i w niedziele oraz uroczystości nabożeństwo o godz. 16.30.

8. W związku z nabożeństwem majowym, zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się po Mszy świętej o godz. 17.00.

9. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci, młodzież i rodziny.

10. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Od kilku dni istnieje możliwość zamawiania Mszy świętej ze strony internetowej przez korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej. Możemy tam znaleźć w kalendarzu wolną intencję w czasie rzeczywistym. Jest też link umożliwiający złożenie ofiary. Zachęcam do korzystania.

12. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

13. W zakrystii do nabycia jest polsko-niemieckie wydanie albumu z przepięknymi fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł.

14. Proszę z naciskiem o dostosowywanie się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiedni dystans między sobą, zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw, dezynfekując dłonie przed wejściem do kościoła oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku. W naszym kościele systematycznie, każdego, dnia przeprowadzana jest dezynfekcja poręczy i ławek. Zainstalowaliśmy przy głównym i bocznym wejściu bezdotykowe kropielnice oraz bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk. Są również wystawione opakowania z maseczkami medycznymi przeznaczonymi dla naszych parafian.

15. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy serdeczne życzenia. Witamy i pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

16. Zapowiedzi przedślubne 1:
Łukasz MATEJEK, stanu wolnego, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Małgorzata NOWOSAD, stanu wolnego, zamieszkała w Ustroniu Morskim.

Zapowiedzi przedślubne 2:
Patryk RUTKOWSKI, stanu wolnego, zamieszkały w Koszalinie
i Olga ROSOWSKA, stanu wolnego, zamieszkała w Koszalinie.

Alan Jarosław KONARSKI, stanu wolnego, zamieszkały we Wrocławiu
i Justyna DOMAŃSKA, stanu wolnego, zamieszkała we Wrocławiu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.