OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Najświętszej Trójcy 30 maja 2021 r.

„… Pamiętajcie, że uszanowanie świąt przynosi błogosławieństwo Boże na wszystkie zajęcia tygodnia …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: broszurka zawierająca medytacje i modlitwy oparte na wszystkich wezwaniach z Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa; o obietnicach Pana Jezusa dla czcicieli Jego Najświętszego Serca i wiele innych ciekawych artykułów. Polecam również inne czasopisma, np. nowy numer Małego Gościa dla dzieci i młodzieży oraz Miłujcie się.

3. Jutro święto Nawiedzenia NMP, a także ostatnie nabożeństwo majowe w tym roku. Od wtorku, 1 czerwca, zapraszam na nabożeństwa czerwcowe każdego dnia o godz. 16.30.

4. W środę ma dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. W związku z nabożeństwem czerwcowym o godz. 16.30, różaniec zostanie odmówiony po Mszy świętej o godz. 17.00.

5. W czwartek, 3 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Trasa procesji przebiega jak zwykle – ul. Wojska Polskiego, Targowa i Bolesława Chrobrego. Wszyscy uczestnicy mają zasłonięte usta i nos lub zachowują dystans co najmniej 1,5 m. Msze święte o godz. 9.00, 10.30 i 17.00. Po Mszy świętej o godz. 10.30 wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem. Ołtarze będą w tych samych miejscach, co w ubiegłym roku. W Rusowie Msza święta o godz. 14.00 i procesja z Najświętszym Sakramentem. Zapraszam grupy duszpasterskie, młodzież i dorosłych o zaangażowanie i kreatywność. Już dzisiaj serdecznie proszę o zorganizowanie grupy dzieci idących w procesji, szczególnie pierwszokomunijnych i rocznicowych. Każdego dnia, przez oktawę Uroczystości Bożego Ciała, po nabożeństwie czerwcowym procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

6. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 15.00. Chorych z Najświętszym Sakramentem odwiedzę w piątek w godzinach przedpołudniowych.

7. Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski Edward Dajczak, udzielił wszystkim Wiernym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i osobom przebywającym na terenie diecezji, dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 4 czerwca br. wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia. Biskup Diecezjalny zachęca wiernych korzystających z dyspensy, do podjęcia dzieł miłosierdzia bądź innych czynów pokutnych. W piątek, 11 czerwca br., wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych nie obowiązuje z racji przypadającej w tym dniu uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa.

8. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane.

9. W najbliższą sobotę zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się po Mszy świętej o godz. 17.00.

10. Kancelaria parafialna w tym tygodniu, w związku z Uroczystością Bożego Ciała, jest czynna wyjątkowo w środę po Mszy świętej o godz. 17.00. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

11. W przyszłą niedzielę, 6 czerwca o godz. 17.00, Mszę świętą prymicyjną odprawi w naszym kościele przebywający dwa lata temu w naszej parafii na praktyce duszpasterskiej ks. Sebastian KAPUŚCIŃSKI. Już dzisiaj serdecznie zapraszam.

12. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci, młodzież i rodziny.

13. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszam również na stronę Facebookową naszej parafii.

14. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Od pewnego czasu istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej. Możemy tam znaleźć w kalendarzu wolną intencję w czasie rzeczywistym. Jest też link umożliwiający złożenie ofiary. Zachęcam do korzystania.

15. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

16. Zapraszam chłopców do służenia przy ołtarzu. Swoją prośbę kieruję do chłopców pierwszokomunijnych, ale i młodszych.

17. Przy posesji parafii, od strony ul. B. Chrobrego, został ustawiony kontener Caritasu Diecezji, do którego można wrzucać używane ubrania.

18. W zakrystii do nabycia jest polsko-niemieckie wydanie albumu z przepięknymi fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł.

19. Przypominam o zachowaniu wymogów epidemicznych. Przy głównym i bocznym wejściu są zamontowane bezdotykowe kropielnice oraz bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk.

20. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

21. Zapowiedzi przedślubne 1:
Eryk Łukasz NOWICKI, kawaler, zamieszkały w Szczecinie
i Paulina Anna SZYDŁOWSKA, panna, zamieszkała w Szczecinie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.