OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA 20 czerwca 2021 r.

„… Czyste sumienie to prawdziwy pokój, który pomaga służyć Panu…” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: polecamy dodatek: tekst Litanii do św. Józefa z nowymi wezwaniami i wiele innych ciekawych artykułów. Jest też czasopismo „Miłujcie się”.

2. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, po Mszach świętych zbiórka do puszek na kształcenie w diecezji oraz KUL.

3. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Odprawiamy je o godz. 16.30, przed Mszą świętą. Zachęcam do pielęgnowania tradycji odmawiania lub śpiewania litanii przy kapliczkach i krzyżach.

4. W dniu jutrzejszym w naszej parafii odbędzie się o godz. 17.00 uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania przez młodzież i dorosłych z rąk Biskupa Ordynariusza Edwarda Dajczaka. Proszę o zwrócenie uwagi na zarezerwowane miejsca dla kandydatów i ich rodzin. Jutro też wyjątkowo, w związku z uroczystością, nabożeństwo czerwcowe odbędzie się o godz. 16.00.

5. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (21 czerwca) wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; w czwartek (24 czerwca) uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

6. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Po Mszy świętej czynna jest kancelaria parafialna. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny. Po Mszy świętej zapraszam również na ostatni przed wakacjami Krąg Biblijny w sali konferencyjnej.

7. Z dniem 19 czerwca b.r. została odwołana dyspensa ogólna od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych.

8. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę i przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

9. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszam również na stronę Facebookową naszej parafii.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej. Możemy tam znaleźć w kalendarzu wolną intencję w czasie rzeczywistym. Jest też link umożliwiający złożenie ofiary. Zachęcam do korzystania.

11. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

12. Zapraszam chłopców do służenia przy ołtarzu. Swoją prośbę kieruję do chłopców pierwszokomunijnych, ale i młodszych.

13. Przypominam o zachowaniu wymogów epidemicznych. Przy głównym i bocznym wejściu są zamontowane bezdotykowe kropielnice oraz bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk.

14. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty 20 zł. Jest również polsko-niemieckie wydanie albumu z przepięknymi fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł.

15. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

16. Zapowiedzi przedślubne 1:
Patryk Adam PECYNA, kawaler, zamieszkały w Kukinii
i Aleksandra Jadwiga PRYŁOWSKA, panna, zamieszkała w Kukinii.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.