OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 27 czerwca 2021 r.

„… Nie szukaj sposobów, by rozgrzeszyć się ze swoich braków. Szukaj raczej sposobu jak się ich pozbyć…” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: historia relikwii świętych Piotra i Pawła, a także początek cyklu wakacyjnego – o miejscach, w których polscy święci i błogosławieni odchodzili do nieba. Jest też czasopismo „Mały Gość dla dzieci i młodzieży oraz „Miłujcie się”.

2. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Odprawiamy je o godz. 16.30, przed Mszą świętą. W środę, w ostatni dzień czerwca, zakończenie nabożeństw czerwcowych.

3. W poniedziałek w naszej parafii odbyła się uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania z rąk Biskupa Ordynariusza Edwarda Dajczaka. Bardzo dziękuję tym, którzy serce włożyli w przygotowania.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (28 czerwca) wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika; we wtorek (29 czerwca) uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła (Msze święte o godz. 9.00 i 17.00), w czwartek (1 lipca) wspomnienie św. Ottona, biskupa, a w sobotę (3 lipca) święto św. Tomasza, Apostoła.

5. Od czwartku (1 lipca) przechodzimy na porządek Mszy świętych w sezonie: w niedzielę, godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a w Rusowie o godz. 14.00. W Sianożętach (Msza niedzielna) w sobotę o godz. 20.15. W Ustroniu Morskim w tygodniu o godz. 9.00 i 19.00. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych.

6. W czwartek (1 lipca) od godziny 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jerycho Różańcowe. Zapraszam. Po Mszy świętej o godz. 9.00 i 19.00 otwarta jest kancelaria parafialna.

7. W piątek (2 lipca) w godzinach przedpołudniowych odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem.

8. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta od godz. 17.00 do Mszy świętej o godz. 19.00.

9. W sobotę (3 lipca) o godz. 18.30 zmiana tajemnic różańcowych.

10. W następną niedzielę (3 lipca) będzie towarzyszyła nam gminna orkiestra dęta „Morka” na Mszach świętych o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Po Mszach będzie można ich wesprzeć ofiarami zbieranymi do puszek.

11. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę i przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

12. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszam również na stronę Facebookową naszej parafii.

13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej. Możemy tam znaleźć w kalendarzu wolną intencję w czasie rzeczywistym. Jest też link umożliwiający złożenie ofiary. Zachęcam do korzystania.

14. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

15. Zapraszam chłopców do służenia przy ołtarzu. Swoją prośbę kieruję do chłopców pierwszokomunijnych, ale i młodszych.

16. Przypominam o zachowaniu wymogów epidemicznych. Przy głównym i bocznym wejściu są zamontowane bezdotykowe kropielnice oraz bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk.

17. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty 20 zł. Jest również polsko-niemieckie wydanie albumu z przepięknymi fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł.

18. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

19. Zapowiedzi przedślubne 1:
Paweł BIELICKI, cywilnie związany, zamieszkały w Poznaniu
i Monika Karolina BIELICKA (z domu ABRAMEK), cywilnie związana, zamieszkała w Poznaniu.

Mateusz NAPIERAŁA, kawaler, zamieszkały w Poznaniu
i Joanna Ewa NOWAK, panna, zamieszkała w Poznaniu.

Zapowiedzi przedślubne 2:
Patryk Adam PECYNA, kawaler, zamieszkały w Kukinii
i Aleksandra Jadwiga PRYŁOWSKA, panna, zamieszkała w Kukinii.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.