OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 26 września 2021 r.

„… Buduje nas przebywanie wśród tych, którzy czynią dobrze …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: bardzo ważną, szczerą rozmowę z prowincjałem polskich dominikanów ojcem Pawłem Kozackim oraz reportaż o Romach, z którymi spotkał się papież Franciszek w czasie swojej pielgrzymki na Słowację i inne ciekawe artykuły.

2. Nowo mianowanym pasterzem Kościoła Bydgoskiego został dotychczasowy biskup pomocniczy naszej diecezji Krzysztof Włodarczyk. W czwartek, 30 września 2021 roku, o godz. 19:00, w koszalińskiej katedrze zostanie odprawiona uroczysta Msza św., podczas której podziękujemy Bogu za posługę w naszej diecezji Biskupa Krzysztofa Włodarczyka

3. Gościmy dzisiaj Czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia na podstawie Traktatu św. Ludwika de Montfort, który będzie można nabyć wraz z książeczką o różańcu i płytą CD w cenie 10 zł.

4. W dniu dzisiejszym po Mszy świętej o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które chcą przyjąć w tym roku szkolnym i katechetycznym Pierwszą Komunię Świętą.

5. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (27 września) wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera;; we wtorek (28 września) wspomnienie św. Wacława, męczennika; w środę (29 września) święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w czwartek (30 września) wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła; w piątek (1 października) wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i doktora Kościoła a w sobotę (2 października) wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.

6. W czwartek o godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zapraszam po Mszy świętej na spotkanie Kręgu Biblijnego – spotkanie dedykowane tym, którzy pragną zgłębiać treści biblijne.

7. W piątek rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony szczególnie modlitwie różańcowej. Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 16.30. Zapraszam na spotkania różańcowe dorosłych, młodzież i dzieci. Różaniec dla dzieci z Rusowa i okolic we wtorek i czwartek o godz. 16.00 w kościele w Rusowie.

8. W piątek (1 października) w godzinach przedpołudniowych odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem. Tego dnia spowiedź święta od godz. 15.30 do Mszy świętej o godz. 17.00. Podczas Eucharystii nastąpi poświęcenie różańców. Po Mszy obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania klas pierwszych szkół ponadpodstawowych.

9. W sobotę (2 października) o godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych.

10. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę i przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

11. Zapraszam na stronę internetową naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualności. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej. Możemy tam znaleźć w kalendarzu wolną intencję w czasie rzeczywistym. Jest też link umożliwiający złożenie ofiary. Zachęcam do korzystania.

13. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty 20 zł. Jest również polsko-niemieckie wydanie albumu z przepięknymi fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł. Są również w zakrystii do nabycia ścienne kalendarze diecezjalne na rok 2022 w cenie 10 zł.

14. Serdecznie dziękuję grupom duszpasterskim, które ufundowały trzy nowe ornaty maryjne. Przed sezonem grzewczym wymienimy piece gazowe w kościele. Wszystkim, którzy chcieliby wesprzeć tę inicjatywę składam już teraz serdecznie Bóg zapłać.

15. Przypominam o zachowaniu wymogów epidemicznych. Przy głównym i bocznym wejściu są zamontowane bezdotykowe kropielnice oraz bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk.

16. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.