OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 3 października 2021 r.

„… Pamiętajcie, nie opłacą się gniewy i tupet, potrzebny jest ciągły pokój, to jest stałość cierpliwość i trud …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: Powtarzane dziesiątki, czasem setki razy w ciągu dnia te same słowa – czy to ma sens? I to dzień w dzień, nieraz przez całe życie? Jaka to strata czasu, który można by wykorzystać na coś pożytecznego… No właśnie – w Różańcu realizuje się ewangeliczny paradoks: „Kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je” (Mt 10,39) i inne ciekawe artykuły. Jest również Mały Gość dla dzieci i młodzieży.

2. Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 16.30. Zapraszam na spotkania różańcowe dorosłych, młodzież i dzieci. Różaniec dla dzieci z Rusowa i okolic we wtorek i czwartek o godz. 16.00 w kościele w Rusowie.

3. W zakrystii jest do odbioru zamówiony w ostatnią niedzielę Traktat św. Ludwika de Montfort wraz z książeczką o różańcu i płytą CD.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (4 października) wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; we wtorek (5 października) wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy; w czwartek (7 października) wspomnienie NMP Różańcowej. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 odpust w kościele w Rusowie z okazji wspomnienia patronki kościoła NMP Różańcowej.

5. W środę (6 października) ma swój dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe poprowadzi wspólnota Apostolstwa.

6. W czwartek (7 października) o godzinie 14.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jerycho Różańcowe. Zapraszam po mszy świętej na spotkanie Kręgu Biblijnego – spotkanie dedykowane tym, którzy pragną zgłębiać treści biblijne.

7. Za tydzień obchodzić będziemy XXI Dzień Papieski „Totus Tuus”. Z tej okazji zostanie przeprowadzona tradycyjnie zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieła Tysiąclecia”.

8. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę i przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

9. Zapraszam na stronę internetową naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualności. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej. Możemy tam znaleźć w kalendarzu wolną intencję w czasie rzeczywistym. Jest też link umożliwiający złożenie ofiary. Zachęcam do korzystania.

11. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty 20 zł. Jest również polsko-niemieckie wydanie albumu z przepięknymi fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł. Są również w zakrystii do nabycia ścienne kalendarze diecezjalne na rok 2022 w cenie 10 zł.

12. Przed sezonem grzewczym wymienimy piece gazowe w kościele. Wszystkim, którzy chcieliby wesprzeć tę inicjatywę składam już teraz serdecznie Bóg zapłać. W tym miejscu dziękuję tym, którzy już wsparli tę inicjatywę.

13. Przypominam o zachowaniu wymogów epidemicznych. Przy głównym i bocznym wejściu są zamontowane bezdotykowe kropielnice oraz bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk.

14. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.