OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 17 października 2021 r.

„… Najlepszą radą jest ze wszech miar czynić dobrze i nie oczekiwać nagrody od świata, ale od samego Boga …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: o świętych nauczycielach oraz świadectwo amerykańskiego dziennikarza, który z islamu nawrócił się na katolicyzm i inne ciekawe artykuły. Jest również czasopismo Miłujcie się dla młodzieży. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty 20 zł. Jest również polsko-niemieckie wydanie albumu z przepięknymi fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł.

2. Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 16.30. Zapraszam na spotkania różańcowe dorosłych, młodzież i dzieci. Różaniec dla dzieci i dorosłych z Rusowa i okolic we worek i czwartek o godz. 16.00 w kościele w Rusowie.

3. W zakrystii jest do odbioru zamówiony Traktat św. Ludwika de Montfort wraz z książeczką o różańcu i płytą CD.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (18 października) święto św. Łukasza, Ewangelisty; w środę (20 października) wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera; w piątek (22 października) wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

5. W czwartek o godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po mszy świętej zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego.

6. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę i przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej. Przed sezonem grzewczym wymienimy piece gazowe w kościele. Zaczynamy również dalszą część malowania kościoła od prezbiterium do chóru. Wszystkim, którzy chcieliby wesprzeć tę inicjatywę składam już teraz serdecznie Bóg zapłać. W tym miejscu dziękuję tym rodzinom, które już wsparły to przedsięwzięcie.

7. Zapraszam na stronę internetową naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualności. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej. Możemy tam znaleźć w kalendarzu wolną intencję w czasie rzeczywistym. Jest też link umożliwiający złożenie ofiary. Zachęcam do korzystania.

9. Naszą ożywioną wiarą i miłością chcemy ukoronować Jezusa i Maryję w Skrzatuskiej Piecie. Widzialnym znakiem tego duchowego dzieła będą materialne korony, którymi ukoronowana zostanie Pieta na zakończenie roku jubileuszowego. Dlatego nawet najmniejszą ofiarę powinny poprzedzać modlitwa i czyny miłości zaproponowane, między innymi, w folderze, który dziś otrzymujecie. W ciągu roku zbierane są ofiary do specjalnej puszki przed kościołem. Ofiary zbierane są przez członków grup duszpasterskich – Akcję Katolicką i Caritas.

10. Przypominam o zgłaszaniu się osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania (według wymogów Kościoła w Polsce już od VII klasy szkoły podstawowej).

11. Na stolikach wyłożone są koperty z kartkami wypominkowymi, które można wypełnić i wrzucić na tacę w niedzielę lub w tygodniu przynieść do zakrystii.

12. Przypominam o zachowaniu wymogów epidemicznych. Przy głównym i bocznym wejściu są zamontowane bezdotykowe kropielnice oraz bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk.

13. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.