OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 31 października 2021 r.

„… Ufność w Miłosierdzie Boga dodaje nam zawsze odwagi. Nie ustawajmy nigdy w czynieniu dobra, a Miłosierdzie Boga będzie z nami …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: o Litanii do Wszystkich Świętych, wymieniamy w niej często egzotyczne imiona – dowiedzmy się, kim były osoby, które je nosiły i inne ciekawe artykuły oraz inne publikacje. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty 20 zł. Jest również polsko-niemieckie wydanie albumu z przepięknymi fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł.

2. W poniedziałek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą odprawione w następującym porządku – o godz. 9.oo, 10.3o i na cmentarzu komunalnym o godz. 14.oo. Nie będzie Mszy świętej o godz. 17.oo. W Rusowie Msza święta o godz. 12.oo, a po niej procesja na cmentarzu. W Dzień Zaduszny, 2 listopada (we wtorek), Msze święte odprawione zostaną o godz. 9.oo i 17.oo w Ustroniu Morskim. Wyczytywanie i modlitwa za zmarłych w dni powszednie (oprócz niedzieli), od wtorku (2 listopada), o godz. 16.3o. W Rusowie wyczytywanie i modlitwa za zmarłych w niedzielę w czasie Mszy świętej o godz. 12.oo. Za wszelkie ofiary przy tej okazji składane składam serdeczne Bóg zapłać Na stolikach wyłożone są koperty z kartkami wypominkowymi, które można wypełnić i wrzucić na tacę w niedzielę lub w tygodniu przynieść do zakrystii. Jest również możliwość złożenia wypominek on-line (link na stronach internetowych).

3. Odpust zupełny możemy uzyskać przez cały miesiąc listopad za nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

4. W środę (3 listopada) ma swój dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. Różaniec zostanie odprawiony po Mszy świętej o godz. 17.00.

5. W czwartek (4 listopada) o godzinie 14.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jerycho Różańcowe. Zapraszam po mszy świętej na spotkanie Kręgu Biblijnego – spotkanie dedykowane tym, którzy pragną zgłębiać treści biblijne.

6. W pierwszy piątek miesiąca (5 listopada) spowiedź święta od godz. 15.3o do Mszy świętej. W godzinach przedpołudniowych odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem.

7. W sobotę (6 listopada) zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 17.oo.

8. Naszą ożywioną wiarą i miłością chcemy ukoronować Jezusa i Maryję w Skrzatuskiej Piecie. Widzialnym znakiem tego duchowego dzieła będą materialne korony, którymi ukoronowana zostanie Pieta na zakończenie roku jubileuszowego. W ciągu roku zbierane są ofiary do specjalnej puszki przed kościołem. Ofiary zbierane są przez członków grup duszpasterskich – Akcję Katolicką i Caritas.

9. W zakrystii jest do odbioru zamówiony Traktat św. Ludwika de Montfort wraz z książeczką o różańcu i płytą CD.

10. W tym tygodniu obchodzimy w czwartek (4 listopada) wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

11. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę i przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej. Wymieniliśmy piece gazowe w kościele. Pozostała już ostatnia część do malowania kościoła (chór). Wymieniliśmy również częściowo instalację elektryczną. Wszystkim, którzy chcieliby wesprzeć tę inicjatywę składam już teraz serdecznie Bóg zapłać. W tym miejscu dziękuję tym rodzinom, które już wsparły to przedsięwzięcie.

12. Zapraszam na stronę internetową naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualności. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej. Możemy tam znaleźć w kalendarzu wolną intencję w czasie rzeczywistym. Jest też link umożliwiający złożenie ofiary. Zachęcam do korzystania.

14. Przypominam o zgłaszaniu się osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

15. Przypominam o zachowaniu wymogów epidemicznych. Przy głównym i bocznym wejściu są zamontowane bezdotykowe kropielnice oraz bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk.

16. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.