OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 7 listopada 2021 r.

„… Pracujmy aż do końca życia, by możliwie jak najwięcej uczynić dobra…” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: spór o słowa konsekracji i inne ciekawe artykuły oraz publikacje. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty 20 zł. Jest również polsko-niemieckie wydanie albumu z przepięknymi fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł.

2. Serdecznie dziękuję za pomoc w organizacji Mszy świętej na cmentarzu komunalnym w Ustroniu Morskim, pracownikom GOSiR-u, panu organiście Waldemarowi oraz parafianom. Wyczytywanie wypominek i modlitwa za zmarłych w dni powszednie (oprócz niedzieli) o godz. 16.3o. W Rusowie w czasie Mszy świętej w niedzielę o godz. 12.oo. Za wszelkie ofiary przy tej okazji składane składam serdeczne Bóg zapłać. Na stolikach wyłożone są koperty z kartkami wypominkowymi, które można wypełnić i wrzucić na tacę w niedzielę lub w tygodniu przynieść do zakrystii. Jest również możliwość złożenia wypominek on-line (link na stronach internetowych). Odpust zupełny możemy uzyskać przez cały miesiąc listopad za nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

3. W tym tygodniu obchodzimy we wtorek (9 listopada) święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w środę (10 listopada) wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w czwartek (11 listopada) wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; w piątek (12 listopada) wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika; w sobotę (13 listopada) wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

4. W czwartek (11 listopada) obchody 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zapraszam serdecznie na uroczystą Mszę świętą za Ojczyznę o godz. 10.30 przy udziale władz samorządowych, pocztów sztandarowych, kombatantów, Ochotniczej Straży Pożarnej, orkiestry „Morka” i innych zacnych gości. Będzie również Msza święta o godz. 17.00.

5. Również w czwartek o godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zapraszam po mszy świętej na spotkanie członków zespołu synodalnego i Akcji Katolickiej na spotkanie robocze.

6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W związku z tym odbędzie się po Mszach świętych zbiórka do puszek.

7. Zapraszamy chętnych, którzy chcieliby dołączyć do diakonii muzycznej na spotkanie na plebanii w sobotę o godz. 18.oo.

8. Naszą ożywioną wiarą i miłością chcemy ukoronować Jezusa i Maryję w Skrzatuskiej Piecie. Widzialnym znakiem tego duchowego dzieła będą materialne korony, którymi ukoronowana zostanie Pieta na zakończenie roku jubileuszowego. W ciągu roku zbierane są ofiary do specjalnej puszki przed kościołem. Ofiary zbierane są przez członków grup duszpasterskich – Akcję Katolicką i Caritas.

9. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę i przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej. Wymieniliśmy piece gazowe w kościele. Pozostała już ostatnia część do malowania kościoła (chór). Wymieniliśmy również częściowo instalację elektryczną. Wszystkim, którzy chcieliby wesprzeć tę inicjatywę składam już teraz serdecznie Bóg zapłać. W tym miejscu dziękuję tym rodzinom, które już wsparły to przedsięwzięcie.

10. Zapraszam na stronę internetową naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualności. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej. Możemy tam znaleźć w kalendarzu wolną intencję w czasie rzeczywistym. Jest też link umożliwiający złożenie ofiary. Zachęcam do korzystania.

12. Przypominam o zgłaszaniu się osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

13. Przypominam o zachowaniu wymogów epidemicznych. Przy głównym i bocznym wejściu są zamontowane bezdotykowe kropielnice oraz bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk.

14. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.