OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 21 listopada 2021 r.

„… Nigdy nie widziałem, aby ktoś w momencie śmierci lamentował, że uczynił za wiele dobra…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To patronalne święto Akcji Katolickiej. Życzymy tak aktywnej grupie jak najwięcej sił w ich działalności na rzecz naszej parafii i diecezji oraz wszelkich łask w życiu rodzinnym.

2. Za tydzień I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny w Kościele Powszechnym. To czas radosnego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Już dzisiaj zapraszam na Msze święte roratnie o godz. 17.00 zarówno dzieci z lampionami, jak i młodzież oraz dorosłych.

3. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: dodatek z filmem opowiadającym o beatyfikowanym właśnie w Katowicach ks. Janie Masze i inne ciekawe artykuły oraz publikacje. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty 20 zł. Jest również polsko-niemieckie wydanie albumu z przepięknymi fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł.

4. Dzisiaj, zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski, odbędzie się zbiórka do puszek w związku z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej.

5. Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16.30.

6. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.oo. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

7. W tym tygodniu obchodzimy w poniedziałek (21 listopada) wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; w środę (24 listopada) wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i towarzyszy.

8. Zakończyliśmy wyczytywanie wypominek za zmarłych, co nie znaczy, że nie modlimy się za nich, szczególnie pamiętając o Mszach świętych, które zamawiamy. Odpust zupełny możemy uzyskać przez cały miesiąc listopad za nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

9. Są do nabycia rozprowadzane przez członków naszej parafialnej Caritas duże i małe świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. To najstarsza i najbardziej rozpoznawalna akcja Caritas w Polsce. Co roku na polskich stołach wigilijnych płoną miliony charytatywnych świec Caritas, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci. Idea akcji od początku nawiązuje do tradycji związanej z pustym miejscem przy stole wigilijnym. Małe świece są w cenie 8 zł, a duże 20 zł. Można również nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny u członków Caritas przy wyjściu lub w zakrystii.

10. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę i przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej. Wymieniliśmy piece gazowe w kościele, został odmalowany kościół, wymieniliśmy również częściowo instalację elektryczną. W tym miejscu dziękuję tym rodzinom, które już wsparły to przedsięwzięcie.

11. Rozpoczęliśmy w naszym kościele sezon grzewczy. I w tym miejscu zwracam się do Was z gorącą prośbą o wsparcie w pokryciu kosztów ogrzewania. Mam świadomość, że wszystkim jest ciężko w czasie wszelkich podwyżek. Parafia obciążana jest kosztami gazu i energii jak firma, więc stawki są wyższe niż w gospodarstwach domowych. Jeśli możecie mnie wesprzeć, to proszę na tacę wrzucać kopertę opisaną „OGRZEWANIE” lub wpłacać na konto parafialne.

12. Zapraszam na stronę internetową naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualności. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej.

14. Przypominam o zgłaszaniu się osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

15. Przypominam o zachowaniu wymogów epidemicznych. Przy głównym i bocznym wejściu są zamontowane bezdotykowe kropielnice oraz bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk.

16. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

17. Zapowiedzi przedślubne 1:
Przemysław SOLA, kawaler, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Paulina STĘPIEŃ, panna, zamieszkała Ustroniu Morskim.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.