OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU 12 grudnia 2021 r.

„… Czas, w którym pracujemy na szkodę duszy, jest czasem bezpowrotnie straconym…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest w liturgii Gaudete: Radujcie się! Jej przyczyną ma być odnowienie świadomości, że Bóg jest blisko nas, że jest z nami, że stał się naszym bratem. Od 17 grudnia rozpoczyna się druga część Adwentu, która jest bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

2. Dzisiaj odbywa się kwesta organizowana przez szkolne Koło Caritas pod opieką pani Katarzyny Marchowieckiej na rzecz Margaret z Zambii w ramach Akcji Dar Serca. Dzieci i młodzież przygotowali kartki świąteczne i aniołki dla darczyńców.

3. Zapraszam od poniedziałku do piątku na Msze święte roratnie o godz. 17.00 zarówno dzieci z lampionami, jak i młodzież oraz dorosłych.

4. Polecam Gościa Niedzielnego. Przeczytamy tam tam m.in.: o tym, na co na pewno nie należy czekać w Adwencie oraz kolejny odcinek adwentowej szkoły modlitwy – o Modlitwie Jezusowej i inne ciekawe artykuły oraz publikacje.

5. Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16.30.

6. W czwartek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna po Mszy świętej o godz. 17.oo. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny. Po Mszy świętej zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego, które ma charakter otwarty.

7. Dzieci i młodzież zapraszam na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo.

8. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (13 grudnia) wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy; we wtorek (14 grudnia) wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w grudniu, a także zapraszam do zamawiania Mszy na przyszły rok. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej.

10. Zapraszam na stronę internetową naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualności. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

11. Przypominam o zgłaszaniu się osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania po deklaracje.

12. Są do nabycia rozprowadzane przez członków naszej parafialnej Caritas duże i małe świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. To najstarsza i najbardziej rozpoznawalna akcja Caritas w Polsce. Co roku na polskich stołach wigilijnych płoną miliony charytatywnych świec Caritas, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci. Idea akcji od początku nawiązuje do tradycji związanej z pustym miejscem przy stole wigilijnym. Małe świece są w cenie 8 zł, a duże 20 zł. Można również nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny u członków Caritas przy wyjściu lub w zakrystii.

13. W związku z zagrożeniem pandemicznym podczas tegorocznej wizyty duszpasterskiej – kolędy – będziemy odwiedzać tych parafian, którzy wyraźnie tego sobie życzą. W kruchcie kościoła oraz przy bocznym wyjściu wyłożone zostały druki zaproszenia, które po wypełnieniu i złożeniu na tacę, do zakrystii lub kancelarii stanowić będą zaproszenie duszpasterza i wyrażenie woli przyjęcia kolędy.

14. W naszym kościele trwa sezon grzewczy. W tym miejscu zwracam się do Was z gorącą prośbą o wsparcie w pokryciu kosztów ogrzewania. Mam świadomość, że wszystkim jest ciężko w czasie wszelkich podwyżek. Parafia obciążana jest kosztami gazu i energii jak firma, więc stawki są wyższe niż w gospodarstwach domowych. Za okres od 20 do 30 listopada (10 dni) otrzymaliśmy rachunek 5 tysięcy złotych za sam kościół. Jeśli możecie mnie wesprzeć, to proszę na tacę wrzucać kopertę opisaną „OGRZEWANIE” lub wpłacać na konto parafialne. Do tej pory włączyło się dziesięć rodzin.

15. 24 grudnia, w Wigilię Bożego Narodzenia, Msze święte Pasterskie (Pasterki) odprawione będą w następującym porządku: o godz. 21.00 w kościele w Ustroniu Pasterka dedykowana dla dzieci i młodzieży, proszę by dzieci przyszły z dzwonkami i innymi instrumentami, których użyjemy w czasie Hymnu Chwała na wysokości Bogu. Zachęcam też, by dzieci przebrały się za pasterzy, aniołki. W Rusowie Pasterka o godz. 22.00. I o 24.00 główna Pasterka w kościele w Ustroniu Morskim. Zapraszam serdecznie.

16. Przypominam o zachowaniu wymogów epidemicznych. Przy głównym i bocznym wejściu są zamontowane bezdotykowe kropielnice oraz bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk.

17. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.