OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 26 grudnia 2021 r.

„… Łaska Pana niech będzie nieustannie z wami w tym roku …” – św. Jan Bosko

1. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na kształcenie w diecezji.

2. Pragnę serdecznie podziękować osobom, które przygotowały wystrój naszej świątyni – strażakom, Akcji Katolickiej, Caritas parafialnej, pracownikom GOSiR-u, Orkiestrze Dętej „Morka” i Diakonii Muzycznej za oprawę muzyczną Pasterek.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (27 grudnia) święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty; we wtorek (28 grudnia) święto świętych Młodzianków, Męczenników.

4. Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16.30.

5. W czwartek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna po Mszy świętej o godz. 17.oo. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

6. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w styczniu. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej.

7. Zapraszam na stronę internetową naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualności. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

8. W piątek (31 grudnia) ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszam na Mszę świętą o godz. 17.00, podczas której zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.

9. W sobotę (1 stycznia) Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte w porządku niedzielnym. Zmiana tajemnic różańcowych przed Mszą świętą o godz. 10.30.

10. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć pakiety z poświęconą kredą, symbolem złota i kadzidłem. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na potrzeby parafii.

11. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych.

12. W związku z zagrożeniem pandemicznym podczas tegorocznej wizyty duszpasterskiej – kolędy – będziemy odwiedzać tych parafian, którzy wyraźnie tego sobie życzą. W kruchcie kościoła oraz przy bocznym wyjściu wyłożone zostały druki zaproszenia, które po wypełnieniu i złożeniu na tacę, do zakrystii lub kancelarii stanowić będą zaproszenie duszpasterza i wyrażenie woli przyjęcia kolędy.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych. Witam serdecznie drogich parafian oraz gości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.