OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 9 stycznia 2022 r.

„… Rób to co możesz, a Pan Bóg uczyni resztę. On cię nie oszuka, jeśli pracujesz dla Niego …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj, Niedzielą Chrztu Pańskiego (9 stycznia), kończymy Okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczynamy Okres Zwykły.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: czy Jezus jako dziecko wiedział, że jest Bogiem, i dlaczego po latach przyjął chrzest od Jana Chrzciciela; za tydzień kolejna płyta z cyklu „Biblia audio”: Księga Rodzaju i Księga Wyjścia i wiele innych ciekawych artykułów.

3. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych.

4. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronach diecezjalnych.

5. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

6. Za tydzień odbędzie się po Mszy świętej zbiórka na chleb św. Antoniego dla najuboższych organizowana przez Caritas.

7. Dzisiaj w naszej świątyni po Mszy świętej o godz. 17.oo odbędzie się Koncert Noworoczny wykonany przez Diakonię Muzyczną „Tyle Dobrego” oraz Strażacką Orkiestrę Dętą „Morka”. Natomiast w najbliższą sobotę (15 stycznia) o godz. 18.30 zapraszamy na galę muzyczną Gminnego Ośrodka Kultury w sali widowiskowej GOK.

8. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska, wyłącznie na zaproszenie parafian (deklaracje są jeszcze wyłożone na stolikach). Każdego dnia, gdy będę odwiedzał parafian danej ulicy lub miejscowości, Msza święta o godz. 17.00 będzie odprawiona ze specjalną modlitwą w intencji odwiedzanych. Zapraszam również osoby (rodziny), którzy nie zdecydowali się na bezpośredni kontakt z duszpasterzem. Uczestnicy Mszy kolędowej otrzymają pamiątkowe obrazki z modlitwą błogosławieństwa. Woda święcona znajduje się w zbiorniku na święconą wodę przy bocznym wejściu. Plan Kolędy jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablotach ogłoszeniowych. Wizytę duszpasterską rozpoczynam od godz. 14.30 z przerwą na Mszę świętą o godz. 17.00.

Zapraszam na Msze święte kolędowe naszych parafian z poszczególnych ulic:

10 stycznia (poniedziałek)
ROLNA 7
KU SŁOŃCU
KOŚCIUSZKI
TARGOWA
OKRZEI
WOLNOŚCI
GEODETÓW
ŁĄKOWA 1A
ZACHODNIA
RADOSNA

11 stycznia (wtorek)
WIEJSKA
KOŁOBRZESKA 33A
MALECHOWO
WIDOKOWA

13 stycznia (czwartek)
SIANOŻĘTY

15 stycznia (sobota)
LEŚNA
NADBRZEŻNA
SŁONECZNA

9. W związku z wizytą duszpasterską nie ma w tym tygodniu Nabożeństwa do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, ani czwartkowego wystawienia Najświętszego Sakramentu. Nieczynna jest również kancelaria parafialna, w sprawach ważnych proszę dzwonić na telefon parafialny.

10. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Dziękuję serdecznie za wszystkie życzenia urodzinowe oraz zamówione Msze święte w mojej intencji. Witam również bardzo serdecznie drogich parafian oraz gości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.