OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Zwykła 16 stycznia 2022 r.

„… Modlitwa o zbawienie jest niepodważalnie skuteczna. Jest pewnością, że się otrzyma to o co się prosi …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, po Mszy świętej przeprowadzane jest zbiórka na chleb św. Antoniego dla najuboższych organizowana przez Caritas. W tym tygodniu obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

2. Dziękuję serdecznie organizatorom Koncertu Noworocznego w ostatnią niedzielę, Diakonii Muzycznej „Tyle Dobrego” oraz Strażackiej Orkiestrze Dętej „Morka”.

3. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: kolejną płytę z kolekcji Biblia Audio, a na niej księgi Rodzaju i Wyjścia oraz wiele ciekawych artykułów. Przypominam, że od stycznia koszt czasopisma wynosi 8 zł.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (17 stycznia) wspomnienie św. Antoniego, opata; w środę (19 stycznia) wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; w piątek (21 stycznia) wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

5. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych.

6. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronach diecezjalnych.

7. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

8. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska, wyłącznie na zaproszenie parafian (deklaracje są jeszcze wyłożone na stolikach). Każdego dnia, gdy będę odwiedzał parafian danej ulicy lub miejscowości, Msza święta o godz. 17.00 będzie odprawiona ze specjalną modlitwą w intencji odwiedzanych. Zapraszam również osoby (rodziny), którzy nie zdecydowali się na bezpośredni kontakt z duszpasterzem. Uczestnicy Mszy kolędowej otrzymają pamiątkowe obrazki z modlitwą błogosławieństwa. Woda święcona znajduje się w zbiorniku na święconą wodę przy bocznym wejściu. Plan Kolędy jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablotach ogłoszeniowych. Wizytę duszpasterską rozpoczynam od godz. 14.30 z przerwą na Mszę świętą o godz. 17.00.

17 stycznia (poniedziałek)
POLNA
SPOKOJNA

18 stycznia (wtorek)
OSIEDLOWA

19 stycznia (środa)
WOJSKA POLSKIEGO

20 stycznia (czwartek)
KUKINIA

21 stycznia (piątek)
MARYNARKI WOJENNEJ
TOPOLOWA
KLONOWA
RUSOWO – numery: 5, 8B, 22, 24, 30.

22 stycznia (sobota)
RUSOWO – numery: 31, 32, 33, 37, 39, 42, 43, 50, 57, 63, 64, 64A i 65.

9. W związku z wizytą duszpasterską nie ma w tym tygodniu Nabożeństwa do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, ani czwartkowego wystawienia Najświętszego Sakramentu. Nieczynna jest również kancelaria parafialna, w sprawach ważnych proszę dzwonić na telefon parafialny.

10. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Dziękuję serdecznie za wszystkie życzenia urodzinowo imieninowe oraz zamówione Msze święte w mojej intencji. Witam również bardzo serdecznie drogich parafian oraz gości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.