OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkiego Postu 13 marca 2022 r.

„… Kto modli się, z pewnością zwycięży każdą pokusę, nawet najsilniejszą. Kto się nie modli jest w niebezpieczeństwie następnego upadku …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj zgodnie z zapowiedzią, po Mszach zbiórka na dzieła misyjne. Caritas parafialna wspiera uchodźców przebywających w Ustroniu Morskim. Magazyn Caritas znajduje się z tyłu budynku Ośrodka Zdrowia przy ul. Osiedlowej 2. Otwarty jest w każdy wtorek i piątek w godzinach 16.30 – 18.30 gdzie są wydawane produkty dla uchodźców z Ukrainy. W gablotach informacyjnych są wypisane produkty i rzeczy, które można przynosić. Za tydzień zbiórka na chleb św. Antoniego dla najuboższych.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: historie przybywających do Polski uchodźców z Ukrainy i świadectwa przyjmujących ich Polaków, a w wielkopostnym cyklu – o grzechu chciwości. W zakrystii można nabyć też specjalny numer o ojcu Pio w cenie 10 zł. Są też inne publikacje.

3. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek o godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna czynna po Mszy świętej. Zapraszam na spotkanie kręgu biblijnego.

5. W sobotę (19 marca) obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.15 w kościele w Ustroniu Morskim a w Rusowie o godz. 16.30. Gorzkie Żale przed Mszą świętą niedzielną o godz. 16.30. Zapraszam na te przepiękne tradycyjne nabożeństwa. Za udział w nich można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przypominam również o obowiązkowym udziale w tych nabożeństwach dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. W najbliższy piątek (18 marca) Drogę Krzyżową poprowadzi młodzież szkolna naszej parafii.

7. Możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi przed Mszą świętą.

8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

9. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii od 27 do 30 marca (IV niedziela Wielkiego Postu), które poprowadzi ks. Jacek Dziadosz, który wrócił z Boliwii, a pracował niegdyś w naszej parafii jako wikariusz.

10. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych.

11. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

12. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci, młodzież i rodziny.

13. Są rozprowadzane przez członków Caritas małe paschaliki, które przydadzą się na Liturgię Wigilii Paschalnej, a później do przyozdobienia naszych stołów świątecznych.

14. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku.

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

16. Zapowiedzi przedślubne 1:
Michael RUBIS, kawaler, zamieszkały w Ronnenbergu (RFN)
i Katarzyna Ewa PŁOTKOWIAK, panna, zamieszkała w Sianożętach.

Jakub Mateusz JANCIK, kawaler, zamieszkały w Kołobrzegu
i Karolina GRZANKA, panna, zamieszkała w Kołobrzegu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.