OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkiego Postu 20 marca 2022 r.

„… Dopóki można wykluczajmy nieporozumienia i idźmy nawet po trochu naprzód, ale systematycznie …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj zgodnie z zapowiedzią, po Mszach zbiórka na chleb św. Antoniego dla najuboższych. Caritas parafialna wspiera uchodźców przebywających w Ustroniu Morskim. Magazyn Caritas znajduje się z tyłu budynku Ośrodka Zdrowia przy ul. Osiedlowej 2. Otwarty jest w każdy wtorek i piątek w godzinach 16.30 – 18.30 gdzie są wydawane produkty dla uchodźców z Ukrainy. W gablotach informacyjnych są wypisane produkty i rzeczy, które można przynosić.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: rozmowę o niezawinionym cierpieniu i o tym, dlaczego Pan Bóg dopuszcza, aby na Ukrainie ginęli niewinni ludzie. Są też inne publikacje.

3. Za tydzień (IV niedziela Wielkiego Postu) w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne (27 – 30 marca), które poprowadzi ks. Jacek Dziadosz, który wrócił z Boliwii, a pracował niegdyś w naszej parafii jako wikariusz. Msze święte z nauką rekolekcyjną będą odprawiane od poniedziałku do środy o godz. 9.00 i 17.00. W Rusowie w poniedziałek i wtorek o godz. 18.30. Zachęcam do zamówienia intencji.

4. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek o godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna czynna po Mszy świętej. Zapraszam na spotkanie kręgu biblijnego.

6. W piątek (25 marca) obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To również dzień Świętości Życia.

7. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.15 w kościele w Ustroniu Morskim a w Rusowie o godz. 16.30. Gorzkie Żale przed Mszą świętą niedzielną o godz. 16.30. Zapraszam na te przepiękne tradycyjne nabożeństwa. Za udział w nich można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przypominam również o obowiązkowym udziale w tych nabożeństwach dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. W najbliższy piątek (25 marca) Drogę Krzyżową poprowadzą członkowie Caritas naszej parafii. Podczas nabożeństwa Gorzkich Żalów zbierane są ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

8. Możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi przed Mszą świętą.

9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

10. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych.

11. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

12. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci, młodzież i rodziny.

13. Są rozprowadzane przez członków Caritas małe paschaliki, które przydadzą się na Liturgię Wigilii Paschalnej, a później do przyozdobienia naszych stołów świątecznych.

14. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku.

15. Prośba Biskupa Diecezjalnego: Drodzy Bracia Kapłani, Czcigodne Osoby Życia Konsekrowanego, Szanowni Państwo, Zdając sobie sprawę z dramatu sytuacji, która dzieje się za naszą granicą, odpowiadając na wezwanie Papieża Franciszka, proszę, aby we wszystkich kościołach i kaplicach naszej diecezji 25 marca br. o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść́ modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji. Eucharystia może zostać odprawiona zaraz po odmówieniu aktu poświęcenia.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

17. Zapowiedzi przedślubne 2:
Michael RUBIS, kawaler, zamieszkały w Ronnenbergu (RFN)
i Katarzyna Ewa PŁOTKOWIAK, panna, zamieszkała w Sianożętach.

Jakub Mateusz JANCIK, kawaler, zamieszkały w Kołobrzegu
i Karolina GRZANKA, panna, zamieszkała w Kołobrzegu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.