OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej 10 kwietnia 2022 r.

„… Życie z krzyżem jest tym, które prowadzi do Boga …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: kolejną płytę Biblii Audio. Są też inne publikacje.

2. Dzisiaj członkowie Akcji Katolickiej rozprowadzają palmy oraz ozdoby świąteczne. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na chleb św. Antoniego dla najuboższych.

3. Gorzkie Żale dzisiaj przed Mszą świętą o godz. 16.30.

4. Puszki na jałmużnę wielkopostną jako wsparcie dla seniorów, można zostawiać przed ołtarzem.

5. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 17.00 odbędzie się konkurs na najpiękniejsze palmy (własnoręcznie zrobionych).

6. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

7. W czwartek, w godzinach przedpołudniowych, odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem.

8. Spowiedź święta ostatniej szansy – w czwartek i piątek od godz. 16.30 do 18.00.

9. Wielki Czwartek: Msza Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę ustanowienia sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Msza święta o godz. 18.oo w Ustroniu Morskim.

Wielki Piątek: Jedyny dzień w roku, kiedy nie sprawuje się Eucharystii na znak smutku i żałoby. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Ustroniu Morskim o godz. 15.oo. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.oo. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku życia i post ilościowy (trzy posiłki, jeden do syta) od 18 do 60. roku życia. Ofiary składane przy okazji adoracji krzyża przeznaczone są na Grób Pański i jałmużnę wielkopostną.

Wielka Sobota: To dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym szczególnie przed poświęceniem pokarmów.

Poświęcenie pokarmów w kościele:
Ustronie Morskie – od godz. 9.oo. co pół godziny. Ostatnie poświęcenie o godz. 14.00.
Poświęcenie pokarmów poza Ustroniem Morskim: Sianożęty (przy kapliczce) – godz. 12.40; Kukinka (przy krzyżu) – godz. 13.00; Kukinia – godz. 13.20; Rusowo – godz. 13.40; Gwizd – godz. 14.10; dawne Wieniotowo – godz. 14.30.
Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na cele parafialne.

Wigilia Paschalna w sobotni wieczór o godz. 20.oo w Ustroniu Morskim.

Niedziela Zmartwychwstania: Msze święte: o godz. 6.00 z procesją rezurekcyjną; o godz. 9.00, 10.30 i o 17.00. O godz. 12.00 w Rusowie.

10. W związku z obchodami Wielkiego Tygodnia kancelaria parafialna jest nieczynna w czwartek. Wyjątkowo w tym tygodniu jest otwarta w środę po Mszy świętej o godz. 17.00. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

11. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

12. Caritas parafialna wspiera uchodźców przebywających w Ustroniu Morskim. Magazyn Caritas znajduje się z tyłu budynku Ośrodka Zdrowia przy ul. Osiedlowej 2. Otwarty jest w każdy wtorek i piątek w godzinach 16.30 – 18.30 gdzie są wydawane produkty dla uchodźców z Ukrainy. W gablotach informacyjnych są wypisane produkty i rzeczy, które można przynosić.

13. Do skarbon, przy głównym i bocznym wyjściu, możemy składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Podczas Nabożeństwa Gorzkich Żali również będzie można złożyć ofiarę na ten cel.

14. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

15. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.