OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego 24 kwietnia 2022 r.

„… Wyrzućcie z waszego serca grzech i przywiązanie do niego, a wtedy wystarczająco nabierzecie mądrości, by zbawić duszę …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, święto patronalne Caritas. Serdeczne życzenia dla naszej, bardzo aktywnej i pomocnej grupy Caritas Parafialnej. Po Mszy świętej odbędzie się zbiórka do puszek na cele charytatywne diecezji i parafii. Zapraszam również dzisiaj na Godzinę Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem o godz. 15.00. Możemy przez udział w tym Nabożeństwie uzyskać odpust zupełny. Dzisiaj również Caritas włączyło się w organizację śniadania wielkanocnego dla uchodźców z Ukrainy.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: ulotkę z tekstem Koronki do Miłosierdzia Bożego po polsku, ukraińsku i po rosyjsku; można ją podarować uchodźcom, których gościmy i razem modlić się o pokój na Ukrainie i wiele innych ciekawych artykułów. Są również inne publikacje.

3. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon.

4. Dziękuję serdecznie jeszcze raz tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania do świąt Paschalnych.

5. W tym tygodniu obchodzimy w poniedziałek (25 kwietnia) święto św. Marka, Ewangelisty; we wtorek (26 kwietnia) przeniesiona z 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji; w piątek (29 kwietnia) święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i patronki Europy.

6. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kartki z prośbami możemy wrzucać do skarbony przy bocznym wejściu.

7. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej adoracji od godz. 16.00. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny. Zapraszam również po Mszy świętej na Krąg Biblijny.

8. Następna niedziela to niedziela biblijna, pół godziny przed Mszą świętą o godz. 9.00 i 10.30 będą czytane fragmenty Nowego testamentu z Księgi Dziejów Apostolskich. W niedzielę (1 maja) rozpoczynamy odprawianie nabożeństw majowych. W tygodniu i w niedziele oraz uroczystości nabożeństwo o godz. 16.30.

9. Sakrament bierzmowania będzie miał miejsce w naszej parafii 14 czerwca. Osoby, które przygotowują się do przyjęcia tego sakramentu, czyli uczniowie klas pierwszych szkoły ponadpodstawowej i starsi maja spotkanie w najbliższy piątek po Mszy świętej o godzinie 17.00. Spotkanie obowiązkowe.

10. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w maju i następnych miesiącach. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.