OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkanocy 1 maja 2022 r.

„… Bądźcie życzliwi wobec innych, kochajcie ich, pomagajcie im i traktujcie jak braci. Nie braknie wam pomocy Boga i Maryi Wspomożycielki…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Biblijna, pół godziny przed Mszą świętą o godz. 9.00 i 10.30 są czytane fragmenty Nowego testamentu z Księgi Dziejów Apostolskich. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 16.30.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: artykuł o nabożeństwie majowym, z którego można dowiedzieć się, kto i kiedy je wymyślił oraz dlaczego nabożeństwo odprawiamy w maju i wiele innych ciekawych artykułów. Są również inne publikacje.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek, 2 maja, wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek, 3 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski; w środę, 4 maja, wspomnienie św. Floriana, męczennika i patrona strażaków; w piątek, 6 maja, święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

4. Msze święte 3 maja (wtorek), w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, w porządku niedzielnym. O godz. 10.30 odprawiona zostanie Uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny i Straży Pożarnej z udziałem samorządowców i pocztów sztandarowych oraz orkiestry strażackiej Morka. Rozpoczniemy uroczystą procesją spod odnowionych masztów z flagami naszej Ojczyzny, papieskiej i ustrońskiej. W tym miejscu bardzo dziękuję tym, którzy przyczynili się do ich odnowienia.

5. W środę ma dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. W związku z nabożeństwem majowym o godz. 16.30, różaniec zostanie odmówiony po Mszy świętej o godz. 17.00.

6. W czwartek o godz. 14.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe zakończone nabożeństwem majowym o godz. 16.30. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny. Zapraszam również po Mszy świętej na Krąg Biblijny.

7. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 15.30. Msza święta szkolna w pierwszy piątek miesiąca o godz. 17.00. Chorych z Najświętszym Sakramentem odwiedzę w piątek w godzinach przedpołudniowych.

8. W związku z nabożeństwem majowym, zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w sobotę po Mszy świętej o godz. 17.00.

9. 3 maja w bazylice konkatedralnej uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.00, następnie przemarsz na zgromadzenie patriotyczne przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

10. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon. W najbliższy wtorek (3 maja) po Mszach świętych zbierane ofiary na korony skrzatuskie.

11. Przypominam, że sakrament bierzmowania będzie miał miejsce w naszej parafii 14 czerwca. Osoby, które przygotowują się do przyjęcia tego sakramentu, czyli uczniowie klas pierwszych szkoły ponadpodstawowej i starsi maja spotkanie w najbliższy piątek (6 maja) po Mszy świętej o godzinie 17.00. Spotkanie obowiązkowe.

12. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w maju i następnych miesiącach. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.