OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Zesłania Ducha Świętego Niedziela 5 czerwca 2022 r.

„… W czasach, w których żyjemy konieczna jest wielka próba skromności i czystości…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiejszą Niedzielą Uroczystości Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in. kolejną płytę z cyklu Biblia Audio. A na niej Dzieje Apostolskie i siedem listów św. Pawła. Są również inne publikacje – Mały Gość dla dzieci i młodzieży.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek, 6 czerwca, święto NMP Matki Kościoła; w środę, 8 czerwca, wspomnienie św. Jadwigi, królowej, w czwartek, 9 czerwca, Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę, 11 czerwca, wspomnienie św. Barnaby, Apostoła. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Trójcy.

4. W czwartek o godz. 16.00 możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem czerwcowym o godz. 16.30. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00. Po Mszy świętej spotkanie robocze zespołu synodalnego Akcji Katolickiej.

5. Przypominam, że sakrament bierzmowania będzie miał miejsce w naszej parafii 14 czerwca (wtorek) o godz. 17.00, a udzieli go biskup pomocniczy naszej diecezji Krzysztof Zadarko. Osoby, które przygotowują się do przyjęcia tego sakramentu, czyli uczniowie klas pierwszych szkoły ponadpodstawowej i starsi mają kolejne spotkanie w najbliższy piątek (10 czerwca) po Mszy świętej o godzinie 17.00. Spotkanie obowiązkowe.

6. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon.

7. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

9. Zapraszam do zaangażowania się w działalność grup duszpasterskich. Zapraszam szczególnie chłopców do służenia przy ołtarzu.

10. W zakrystii dokonujemy zapisy na karty wstępu na uroczystości jubileuszowe 25 czerwca 2022 r. w koszalińskim Amfiteatrze. Zapraszam do zapisów.

11. Dzisiaj, po Mszach świętych zbiórka na korony Skrzatuskie.

12. Za tydzień, w niedzielę 12 czerwca, liturgię Mszy świętej będzie ubogacała strażacka orkiestra „Morka”, którą będziemy mogli wesprzeć finansowo po Mszach świętych o godz. 9.00 i 10.30.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

14. Zapowiedzi przedślubne 2:
Patryk PALĘGA, kawaler, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Małgorzata OBLIZAJEK, panna, zamieszkała w Gryficach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.